Ekoloji İzmir Fuarı Nisan’da Gerçekleşecek

Ekoloji İzmir Fuarı, 15-18 Nisan’da fuarizmir’de gerçekleşecek. Sağlıklı bir yaşam için organik ürünler arıyorsanız fuar size iyi ir yol haritası sunuyor.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının desteği ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) iş birliği ile İZFAŞ tarafından düzenlenen sertifikalı organik ürünlerin sergilendiği EKOLOJİ İZMİR FUARI, 15-18 Nisan 2020 tarihlerinde 11. kez fuarizmir’de kapılarını katılımcılarına ve ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

Türkiye’yi uluslararası alanda temsil eden organik sertifikalı ürünlerin ve sektörün tüm paydaşlarının yer aldığı tek fuar olan EKOLOJİ İZMİR, sizi İzmir’e davet etmeye devam ediyor.

Organik giyim eşyalarından gıdaya, kozmetikten temizlik ürünlerine kadar yenilikçi geniş bir ürün yelpazesinin sergilendiği EKOLOJİ İZMİR’e değer zincirindeki tüm paydaşlar (makine, yenilenebilir enerji, ekolojik turizm, alternatif eğitim, ekolojik girdi, sertifikasyon kuruluşları) katılımcı ve ziyaretçi olabilir.

Fuar, önemli iş bağlantıları kurmaları için yerli-yabancı katılımcılara ve sektörün tüm paydaşlarına altın fırsatlar sunan bir “ORGANİK PLATFORM”.  Bu yıl 10.’su düzenlenen EKOLOJİ İZMİR, fuara paralel organize edilen etkinliklerle sektör profesyonellerinin yanı sıra tüketiciler için de ilgi çekici olmaya devam ediyor.

Fuarda Neler Var?

  • Organik Gıda
  • Organik Tekstil
  • Organik Kişisel Bakım ve Temizlik Ürünleri
  • Organik Tarımsal Girdi (Gübre, İlaç, Tuzak)
  • Organik Turizm
  • Yenilenebilir Enerji
  • Sivil Toplum Kuruluşları

Etkinlikler

Ekoloji Ormanı

Ekoloji İzmir Fuarı kapsamında oluşturulan “Ekoloji Ormanı” her geçen yıl daha da büyüyor.

2015 yılında Kadifekale’de ağaçlandırılan 20 bin metrekarelik alandan sonra, 2016’da Evka 7’de 20 bin metrekarelik alana 740 fıstık çamı dikildi. 2017 yılında bu alan, 5 bin metrekare genişletilerek ziyaretçi ve katılımcıların adına dikilen 250 fıstık çamı ile ağaçlandırma çalışmaları devam etti. 2018’de ise Örnekköy’deki 10 bin metrekarelik alan,  565 fıstık çamı ile ağaçlandırıldı.

Geleceğe yapılan en büyük yatırımlardan biri olan ve bu sene de devam eden ağaç dikim etkinliği ile Ekoloji İzmir, yeşil ve doğa bilincini geliştirme misyonunu sürdürmeye devam ediyor.

En İyi Organik Ürün Yarışması

Ekoloji İzmir Fuarı’nda ilk kez 2018 yılında düzenlenen En İyi Organik Ürün Yarışması ile Türkiye organik sektöründe yer alan şirketler, yeni ve en yaratıcı organik ürünlerini sergilemeye devam ediyor.

Katılımcı, ziyaretçi ve sektör profesyonellerini buluşturan interaktif etkinlikleriyle ön plana çıkan 10. Ekoloji İzmir Fuarı’ndaki yarışmada, 2019 yılının en iyi organik ürünleri seçildi. Yarışmada sahne, katılımcıların olurken jüri üyeleri de yine fuar ziyaretçileri oldu.

Fuar Tarihi: 15 – 18 Nisan 2020

Fuar Saatleri: 10.00 – 19.00

Yer: Gaziemir, İzmir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu