Ekolojik Pazarlar Nerede?

Büyük şehirlerde kurulan ve sayıları hızla artan ekolojik pazarlar yerli üreticiye, sağlıklı ve doğal ürünlere ulaşmanın en iyi yolu haline geldi.

Ülkenin çeşitli yerlerinden, doğrudan üreticiden alınan ürünlerin satıldığı bu pazarlar, çeşitli etkinliklerle de dikkat çekiyor. Organik tarım konusunda bilinçlenme, sağlıklı beslenmenin önemi, doğal ürünlere ulaşma gibi konularda yapılan etkinlikler de alışverişin yanında güzel bir alternatif olarak sunuluyor.

Ülkenin dört bir yanında kurulan organik pazarlar sizleri bekliyor. İşte onlardan birkaçı:

  • Şişli %100 Ekolojik Pazar

Şişli %100 Ekolojik Pazar’da, organik süt türevi ürünler, istiridye mantarını, elma pekmezi, baklava, tofu, ketçap ve  mayonez, ezme, yufka gibi %100 organik ürünler bulunuyor.

Nerede: Feriköy’de, eski Tekel fabrikası sokağı.

Ne zaman: Cumartesi günleri, 08.00 – 17.00 arası.

  • Kartal %100 Ekolojik Pazar

Onlarca organik ürüne ulaşabildiğiniz pazarda, ürünlerin yanı sıra sanat etkinlikleri ve atölyeler de düzenleniyor.

Nerede: Kartal Meydanı.

Ne zaman: Pazar günleri, 08.00 – 19.00 arası.

  • Küçükçekmece %100 Ekolojik Pazar

Küçükçekmece %100 Ekolojik Pazar’ı ArenaPark AVM otoparkında gerçekleştiriliyor. Taze sebze-meyve gibi ürünlerin yanında et ve süt ürünleri, zeytinyağı, bal, tahıl ve bakliyat, kozmetik, kuru meyve ve yemişler gibi işlenmiş ürünler de satılıyor.

Nerede: ArenaPark AVM önü, kapalı pazar yeri.

Ne zaman: Pazar günleri, 10.00 – 19.00 arası.

  • Bakırköy %100 Ekolojik Pazar

Her Cuma sabah saat 11’den akşam saat 9’a kadar açık olacak olan Bakırköy %100 Ekolojik Pazar’da ekolojik sertifikalı meyve sebzelerin yanı sıra geniş bir mamül ürün yelpazesi bulunuyor.

Pazarda naylon torba kullanılmıyor. Pazarda ekolojik sertifikalı pamuk, makarna, ekmek, bakliyat, temizlik malzemeleri, kozmetik ve tekstil ürünleri ve daha fazlası bulunuyor. Bakırköy %100 Ekolojik Pazar’ın, sadece ekolojik sertifikalı ürünlerin satıldığı bir halk pazarı değil, aynı zamanda şehir içinde ekolojik yaşam merkezi. Doğayla dost, sürdürülebilir yaşam alışkanlıklarının kazanılması için pazarda atölye, söyleşi ve sunumlar yapılıyor.

Nerede: Airport Outlet Center Otopark’ında.

Ne zaman: Cuma günleri, 10.00-20.00 arası.

  • Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazar

Pazarda mevsimine göre yetiştirilen ve her biri kendine özgü yöresinden getirilen doğal sebze ve meyvelerin yanı sıra, organik kahvaltılık ürünler, bakliyatlar, et ve süt ürünleri de tezgahlarda yerini alıyor. Pazarın geniş bir de otoparkı bulunuyor.

Nerede: Adnan Kahveci Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Beylikdüzü

Ne zaman: Cumartesi günleri, 08.00 – 17.00 arası.

Not: Yerli Malı Haftası dolayısıyla hazırladığımız dosyamızda yer alan yerli ürün tüketimi, tasarruf, alışveriş, yemek konuları için öneriler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu