Ekşi Lahana Atölyesi

Probiyotik kapsüllerini unutun, gelin canlı probiyotik ihtiva eden, evinizde kolayca ve ucuza hazırlayabileceğiniz doğal, kolay, mucize gıda Sauerkraut (Ekşi Lahana) ile tanışın!

Artık tanıyorsunuz, Begüm Atakan, yıllardır her türlü sebze ve meyvenin turşusunu kurmaya kafa yoran ve kuran, bu süreçte denediklerini kaydedip paylaşan, farklı kültürlerdeki uygulamaları, acı-tatlı-ekşi demeden her türlü turşulama ve de fermantasyon yöntemini araştıran bir ruh. Kendisi ile bu detaylı turşulama atölyesinde vitamin, mineral, antioksidan ve probiyotik açıdan şifa kaynağı olan süper gıda Sauerkraut’u yakından tanıyacağız. Atalık teknik tuzlama turşunun adımlarını ve inceliklerini keşfedeceğiz. Kış mevsiminde hastalıklara karşı defans mekanizmamızı güçlendirecek, lezzeti ile kalpleri fethedecek bu antik laktofermante turşu tekniğini öğrenmek için hazır mısınız?

Atölye Sauerkraut yapımına giriş niteliğinde teorik bilgilendirmeyle başlayacak, tuzlama yöntemini kullanarak Sauerkraut demosu ve kurma uygulamasıyla sonlanacak. EK BİÇ YE İÇ katılımcılar için mevsim sebzelerini, tuz, baharatlar ve kavanozları tedarik ediyor olacak, katılımcılar atölyeden kendi yaptıkları Sauerkraut turşuları ile ayrılacak.

17 Aralık Cumartesi günü Saat 10.30-12.30 arası yapılacak atölye hakkında bilgi almak ve katılmak isterseniz info@ekbicyeic.com adresine 13 Aralık 2016’a kadar bir e-posta göndermeniz yeterli. Atölye en az 10 – en fazla 16 kişi ile sınırlı ve 150 TL ücretlidir.

Yer: İnönü Caddesi, No: 9A Taksim

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu