El İşi Dergileri

El sanatları insanların kendi elleriyle üretimde bulunduğu hobi ve faaliyetleri kapsayan bir sanat dalıdır. Bazı el sanatları yüzyıllardan beri geçerli olan geleneklere dayanmaktadır.

El Sanatları insanoğlu var olduğundan beri coğarfi vs.  şartlara bağlı olarak ortaya çıkmıştır. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak, giyinmek ve korunmak amacı ile ilk örneklerini vermiştir.

Daha sonra gelişerek çevre şartlarına göre değişimler gösteren el sanatları, ortaya çıktığı toplumun duygularını, sanatsal beğenilerini ve kültürel özelliklerini yansıtır hale gelerek “geleneksel” özelliği kazanmıştır.

El işi de el sanatları içerisinde yer alır. Ev tekstili, kıyafetler makine ya da elde dikilerek el işi ürünlerini oluştururlar. Ülkemizde yayınlanmakta olan örgü, dikiş dergileri el işi konusunda ilgililerine fikir vermektedir.

Türkiye’de pek çok el işi dergisi yayınlanmaktadır.

El İşi Dergileri

Burda Dergisi

Burda Dergisi

Aylık olarak yayınlanan Burda Dergisi’nde her ay içinde bulunulan mevsime özgü giysi örnekleri ve kalıpları ile bir sonraki mevsime uygun içerikler yer almaktadır. Dergide yaz için sahil giysileri, kış için atkı ve şapkalar, bahar için serinletici giysilerin kalıpları ve dikiş bilgilerine dair detaylı incelemeler yer alıyor.

Fiyat: 6,50 TL

Creazion Elişi Patronlu Dikiş Dergisi

Creazion

Dergide, büyük bedenden çocuk kıyafetlerine ve aksesuarlara kadar bir çok farklı kıyafete yer veriliyor. Birinci hamura renkli olarak basılan patronlar, üzerindeki Türkçe açıklamalarla kıyafet kalıbı çıkarmayı kolaylaştırıyor. Uzun yıllar, yıpranmadan saklayabileceğiniz kalitede bir patron kağıdına sahip olan dergi üç ayda bir okurlarıyla buluşuyor.

Fiyat: 8 TL

Kanaviçe Dergisi

Kanaviçe Dergisi

Üç ayda bir yayınlanan Kanaviçe Dergisi’nde orijinal ve kullanışlı kanaviçe modelleri yer almış, kanaviçe modellerinin işlenmiş halleri, şemalar, işleme teknikleri ve iplik bilgisi de mevcut.

Fiyat: 8 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu