Electrolux’ten Dünyanın İlk Dijital Elektrik Süpürgesi

Electrolux “World Wide Vac” uygulaması ile Dünya’nın “İlk Dijital Elektrik Süpürgesi”ni yarattı.

Electrolux, “World Wide Vac” adı altında Dünya çapında bir dijital temizlik hareketi başlatarak dijital tozların temizlemesine yardımcı olmak amacı ile Dünya’nın ilk Dijital Elektrik Süpürgesini hayata geçirdi.

gün 1,5 milyar insanın internette gerçekleştirdiği veri alışverişinden yayılan karbondioksit miktarı çevre üzerinde giderek artan olumsuz bir etki yaratıyor. Yapılan çevre araştırmalarına göre her posta kutusunda ortalama 8000 e-posta olduğu ve bir e-posta’nın 4 gram karbondioksit miktarına denk geldiği düşünüldüğünde bu rakam zaman içinde önemli boyutlara ulaşıyor.

Electrolux’ün evlerde her köşeye ulaşabilen yeni süpürgesi UltraFlex teknolojinin bir uzantısı olarak geliştirilen World Wide Vac ile internette yapılan sörfler, paylaşılan milyonlarca e-posta ve dokümanların her yıl çevreye yaydığı 830 milyon tondan fazla karbondioksit miktarının azalmasına yardımcı olması hedefleniyor.

Dünya çapında 425 milyon kullanıcısı bulunan Google’ın web posta hizmeti Gmail hesapları üzerinde çalışan dijital süpürge World Wide Vac, herkesin kişisel hesaplarını rahatça temizleyebileceği, kolay kullanılabilen ve ücretsiz olarak sunulan bir web aracından oluşuyor.

World Wide Vac’ı kullanmak için önce Gmail hesabınızı www.worldwidevac.com web sitesi üzerinden uygulamaya bağlamanız gerekiyor. İkinci aşama olarak istediğiniz temizlik boyutuna göre S, M, L veya XL olarak dört ayrı düzeyde oluşturulmuş temizlik tercihinizi yapıyorsunuz.

World Wide Vac üçüncü aşamada seçtiğiniz temizlik düzeyine göre gereksiz e-postalarınızı analiz ediyor ve son olarak onayınıza sunduktan sonra kolayca temizliyor. Ayrıca, gereksiz ve artık ihtiyaç duymadığınız e-postalarınızı temizleyerek ne kadarlık bir karbondioksit miktarını doğadan temizlemiş olduğunuzu görmek için yine hesabınız üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.

World Wide Vac uygulaması dijital temizliğin en ince detaylara ve ihtiyaca göre gerçekleştirebilmesi için dört farklı temizlik seviyesinden oluşuyor. “S” seviyesinde, sadece promosyon e-postaları temizleniyor. “M” seviyesinde, 1 yıldan eski tarihli tüm gönderiler, promosyon ve okunmamış e-postalar temizlerken, “L” seviyesinde bunlara ek olarak 3 yıldan eski tarihli tüm gönderiler analiz edilip temizleniyor.

“XL” seviyesinde ise tüm e-postalar arasında belirlenen olumlu ve olumsuz anahtar kelimelere göre (örneğin “teklif”, “indirimli”, “makbuz”, “parola” gibi) bir analiz gerçekleştirilerek daha geniş bir temizlik hareketine destek vermek mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu