Elektrik Süpürgesi Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektrik süpürgesi bakımı, hem evdeki hijyen açısından hem de rahat bir temizlik yapabilmek açısından büyük önem taşıyor.

Sağlık açısından elektrik süpürgesini sık sık temizlemek gerekli olduğu gibi, ev temizliğini daha etkili bir şekilde yapmak için de bakım yapmak önem arz ediyor.

  1. Torbalı elektrik süpürgesi için, filtre poşeti tamamen dolana kadar beklemeyin. Emiş gücünün azaldığını fark ettiğiniz anda, temizlik poşetini değiştirin. Torbası elektrik süpürgelerini ise her kullanımdan sonra içerisindeki suyu boşaltarak temizleyin.
  2. Elektrik süpürgesi temizliğinde filtrelerin temizliği de son derece önemlidir. Torbalı elektrik süpürgelerinin filtrelerini silerek, tozları suya hapseden süpürgelerin filtrelerini ise yıkayarak temizleyebilirsiniz. Ancak filtreyi yıkamanız durumunda, iyice kuruduğundan emin olmadan, süpürgeye takmayın.
  3. Süpürgenin boru girişlerini temizleyin. Boru girişlerinin kısmi ya da tamamen tıkanmış olması, temizlik sürecinin aksamasına yol açar. Bu nedenle borularla ilgili bir sorun olmadığından emin olun.
  4. Elektrik süpürgesinin ucunu temizleyin. Özellikle evcil hayvanların yaşadığı evlerde bu kısımda oldukça fazla tüy birikir. Küçük çocukların bulunduğu evlerde ise oyuncak gibi küçük maddeler, süpürge makinesinin ucunda tıkanabilir. Bu nedenle, her temizlik işleminden sonra, bunun kontrol edin.
  5. Son olarak, elektrik süpürgesinin dış yüzeyini temiz bir bezle silin.

Süpürme işlemini etkili bir şekilde yapmak ve evde hijyen sağlamak için elektrik süpürgesinin temiz olmasına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu