En Güzel Gelinlik Modelleri

Baharın gelişiyle düğün sezonu açılıyor. Bu yılın gelinlik modelleri, geçtiğimiz yıllara göre daha dikkat çekici.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Peki gelinliğinize karar verdiniz mi? Bu yıl pek çok gelinleri pek çok yenilik bekliyor.

1457524306_olegcassini2016_4539
Görsel: Oleg Cassini

Bu yıl gelinlikler zengin ve hacimli modellerden zarif ve dar kesimlere, tüm tasarımlar kendine has sofistike detaylarla bezenmiş. Oleg Cassini’nin koleksiyonunda çiçek aplikeler, illüzyon efektleri, uçuş uçuş tüyler, kat kat tüller, dantelde İspanyol akımı, derin yaka ve sırt dekolteleri, düşük omuz ve kol detayları, ekleme etekler ve uzun kuyruklar, zengin ve hacimli modeller, zarif ve dar siluetler ile toprak tonları ön plana çıkıyor.

Dantelde İspanyol Akımı

Bu yılın öne çıkan detaylarından 3 boyutlu çiçek aplikeler, küçükten büyüğe pek çok farklı şekilde kullanılmış. Işıltılı boncuklarla oluşturulan göz alıcı bezemelerden geniş desenlere, bu detaylar tasarımlara derinlik veriyor.

gelinlik
Görsel: Madison James

Baştan ayağa hemen her detayda kullanılan danteller de bu sezon oldukça ön planda. İspanyol tarzı danteller ise bu sezon gelinliklere tutku dolu bir hava katıyor.

Volanlı Etekler ve Uzun Kuyruklar

Danteller ve bezemeler kadar, gelinliklerde kullanılan farklı kumaşlar da koleksiyona canlılık veriyor. Bu sezon dantel, tül, tül organze ve şifon kumaşların hafifliğine de, mikado ve brokar kumaşların kendinden emin duruşuna da yer var.

gelinlik-2
Görsel: Jimmy Demetrios

Belden kalçaya doğru kabaran volanlı etekler, etekleri zarif dantellerle süslü balık modeller, kat kat tüllerle kaplı A kesimler, kendinden işlemeli kumaşlarla hazırlanan ışıldayan tasarımlar ve uzun kuyruklar bir araya geliyor.

Uçuş Uçuş Tüyler

Bu yıl ilk kez bu denli öne çıkan uçuş uçuş tüy detayları kimi zaman etekte bir ayrıntı, kimi zaman bel kısmında neşeli bir dokunuş olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz yıl ipuçlarını vermeye başlayan illüzyon efektler, bu yıl en dikkat çekici halleriyle karşımızda.

gelinlik-3

Gelinliklerin beden kısımlarında, yakalarda ve dekoltelerde kullanılan illüzyon efektler merak uyandırıyor.

Dantel Kollar ve Düşük Omuzlar

Minik askılardan uzun kollara farklı modellerde dantel kollar omuzda ya da düşük omuz olarak oldukça sık görülüyor. Straplez modellere en önemli alternatiflerden düşük omuz, bu sezonun önemli trendlerinden.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu