En Keyifli Bayram Rotaları

Bayram tatili başlamak üzere. Gideceğiniz yere karar verdiniz mi? Bayram tatilini yeni yerler, kültürler tanımak ve yeni tatlar keşfetmek için değerlendirebilirsiniz.

“Boutique Style” bayramın keyfini yeni deneyimlerle yaşamaya davet ediyor. Bayram için yeni rotalar öneriyor.

Rengrenk Bir Tatil İçin Peru

Sırlarla dolu kayıp şehirler diyarı ve gastronomi başkenti Peru’ tarihi ve kültürü ile seyahat severleri cezbediyor. Koloni yapıları ve inka uygarlığından öncesine dayanan geçmişi ile kralların şehri olan başkent Lima’yı “Boutique Style” ayrıcalıkları ile keşfedebilirsiniz. Dünyanın yeni 7 harikasından olan ve var oluşundan 600 sene sonra keşfedilen İnka Uygarlığının kayıp şehri Machu Picchu ve en önemli tarih hazinelerinden Sacred Valley’de açık havada meditasyon, yoga ve inka arındırma seanslarına katılabilir, Amazon ormanlarında şamanlar ile ruhsal, bedensel ve zihinsel arınmaya yönelik espritüel turlar yapabilirsiniz.

İnka medeniyetinin başkenti ve sahip olduğu doğa güzellikleri ile de dikkatleri çeken Cusco’da arkeologlar eşliğinde İnka tapınaklarını, mağaraları ve dini mekânları keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda yemek sanatları ile de dikkatleri çeken ve gastronomi başkenti olan Peru’nun dünya’nın en yüksek gemi seferlerine elverişli gölü olan Titicaca Gölü’nde eşsiz manzaraya karşı piknik yapabilir ve tekne gezisine çıkabilirsiniz. 3.000’in üzerinde düzenlenen ve yerel lezzetlerin ön plana çıkarıldığı gastronomi festivallerinde size özel gurme turlarına çıkabilir, ünlü şefler ile yemek derslerine katılarak Ceviche gibi ünlü Peru yemeklerini deneyimleyebilirsiniz.

Afrika’nın Gizli Cennetinde Tatil İçin Botswana

Doğal yaşama müdahalenin neredeyse hiç yansımadığı Afrika topraklarında, eşi benzeri olmayan dünyanın en büyük deltası olan Okavango’ya hayran kalacaksınız. Eşine az rastlanır coğrafyası ve vahşi yaşamı ile Afrika’nın en popüler ülkesi olan Botswana’da, vahşi yaşamın dünyasına safari turları ile tanık olabilirsiniz. “Boutique Style” ayrıcalıkları ile Afrika’nın hatta dünyanın en güzel koruma arazilerinden biri olan Moremi’de av koruma gezisi yapabilir, Botswana’yı gökyüzünden keşfedeceğiniz unutulmaz bir helikopter deneyimi yaşayabilir, Chobe Milli Parkı’nda tekne gezintisi yapabilirsiniz. Yalnızca birkaç hafta içinde kuruyan ve suların gelmesiyle beraber mucizevi bir şekilde canlanan, Afrika’nın el değmemiş mücevheri olan Okovango Delta’sında tekneler ya da geleneksel Mokoro’larla deltanın içlerinde gezintiye çıkabilirsiniz. Safari, balon safarisi, at veya fil safarisine çıkabilir, renk renk kuşlar ile bambaşka bir dünyaya adım atabilirsiniz.

Sanat, Deniz ve Güneşle Dolu Bir Tatil İçin Portekiz

portekiz

Sanat tarihi ile büyük bir önem taşıyan, tarihin ihtişamı ile dikkatleri çeken büyülü ülke Portekiz, unutulmaz deneyimler yaşamaya davet ediyor. Uyum içinde yerini koruyan mimari çeşitliliği ve güzelliği ile de kendinden sıkça bahsettiren Portekiz’de, sanat eserlerini, müzeleri, saray ve kaleleri gezebilir,muhteşem kumsalların, turkuaz suların, dantel gibi işlenmiş gizli koyların keyfini çıkarabilirsiniz.“Boutique Style” ayrıcalıklarıyla birbirinden farklı baharatları ve pişirme teknikleri ile damaklarda unutulmaz tatlar bırakan et ve deniz lezzetlerini deneyimleyeceğiniz gurme turlarına çıkabilir, dünyaca ünlü Portekiz şaraplarını tadılmayabilirsiniz.

Yeryüzünde Cennet Gibi Bir Tatil İçin Dubrovnik

Sade mimarisi, temiz doğası, kristal kadar berrak denizi, deniz mahsulleri ve taze sebzeleri ile lezzetlendirilmiş tatları ile tatilin keyfini çıkarmaya davet ediyor. Tarihi dokusunu koruyarak, ortaçağ şehrinin güzelliği ve ihtişamı ile Adriyatik kıyılarında yer alan muhteşem güzelliğe sahip Dubrovnik’te şehrin tarihini keşfedebilir, Avrupa sosyetesinin göz bebeği Lokrum adasının eşsiz plajında güneşin ve kumun keyfini sürebilirsiniz. Dalmaçya adalarının en dikkat çeken plajı Bol Burnu’nda yer alan Zlatni Rat’ında da bulunduğu Brac Adası’nı keşfedebilir, Dalmaçya’nın incisi olarak bilinen ve en popüler şehirlerden olan Split’te denizin tadını çıkarabilir, lezzetli deniz mahsullerini tadabilir ve sokak gurme turlarına çıkabilirsiniz.

dubrovnik-512798_1280

Game of Thrones’un fantastik dünyasını keşfe çıkabilir, eşsiz güzellikleri ile dikkat çeken, yirmi’ ye yakın küçük adadan oluşan Pakleni adalarında “Boutique Style” ayrıcalıkları ile özel teknenizle gezintiye çıkabilir, dünya starlarının seyahatlerindeki favorisi olan muhteşem lavanta ve biberiye kokulu Hvar Adası’nda eşsiz günbatımı manzarasının eşliğinde unutulmaz anlar yaşayabilir, gece hayatı ile de dikkatleri çeken adada eşsiz lezzetleri ve keyifli şarapları deneyimleyebilirsiniz.

İyi tatiller.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu