En Popüler Yaz Çiçekleri

Yaz aylarında en çok tercih edilen çiçekler rengarenk ve genellikle kokulu çiçekler.

Yazın sıcak günlerinde en çok tercih edilen çiçekleri aylara göre derledik. Evde ya da bahçede, rengarenk bir vazo aranjmanı ile yaz çiçeklerinin keyfini sürebilirsiniz.

Popüler Haziran Çiçekleri

Yazın başlangıcı olan Haziran ayında, yazın gelişini evinizde rengarenk çiçeklere yer vererek kutlayabilirsiniz.

Düğün çiçeği: Sarı, turuncu, kırımızı ve pembe renkleri ile düğün çiçeği yaz aylarında çok tercih edilen çiçekler arasında yer alır. Kesildikten sonra yaklaşık 3 hafta dayanabilir.

Gelincik: Gelincik kıpkırmızı rengi ve kırılganlığı ile her eve zerafet katar. Vazo ömrünü uzatmak için kesik sapını hızlıca ateşten geçirmek gerekir. Bu işlemi bir saniye içinde tamamlamış olmak gerekir, aksi takdirde çiçek zarar görür.

Vazoda Şakayık

Şakayık: Şakayık özellikle gelin buketlerinde çok tercih edilen bir yaz çiçeği olduğu gibi, evlerde de güzelliği ile büyüleyen bir çiçek. Beyaz, pembe, kırmızı ve sarı tonları olan şakayık, zirvesini Haziran ayında yaşar. Yazın habercisidir.

Popüler Temmuz Çiçekleri

 Yazın ortasını haber veren Temmuz ayında seçeceğiniz çiçekler ile evinizin ve bahçenizin atmosferini canlandırabilirsiniz.

Gelin Çiçeği (Kala): Zerafetin simgesi olan gelin çiçeğinin sapı da kendisi kadar güzeldir. Vazonun içinde sapını kıvırarak farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Vazo ömrünü uzatmak için saplarını ılık suda kestikten sonra, serin suya yerleştirerek, iki saat boyunca buzdolabında bekletin.

Sukulentler: Sukulentler teknik olarak çiçek olmasa da, özelikle yaz aylarında geleneksel aranjmanlara farklı bir alternatif oluşturur. Yazın aşırı sıcakları dahi onları olumsuz etkilemez. Kalıcı olması için su ile spreylemeniz yeterlidir.

Orkide: Orkide çok özel bir tropik bitkidir ve yazı kutlamak için idealdir. Beyaz orkide ile asaleti yakalamak mümkün olduğu gibi, parlak fuşya ile çarpıcı bir etki de yaratılabilir.

Kasımpatı (Krizantem): Kasımpatı sıcağa dayanıklı olduğu için sıcak yaz günlerinde tercih edilebilir. Özellikle bir bahçe davetinde, dayanıklılığıyla olduğu kadar, estetik görünümü ile de hoşnut bırakır.

Vazoda Ortanca

Ortanca: Ortanca gösterişli çiçekleri ile yazın en büyük habercilerindendir. Yetiştiği toprağa göre renk alan ortancanın erkenden boynunu büktüğünü fark ederseniz, vazodan çıkartıp, serin su içinde 10 dakika beklettikten sonra, ucunu yeniden kesin. Daha sonra, vazonuza yerleştirerek, güzelliğinin keyfini sürebilirsiniz.

Popüler Ağustos Çiçekleri

Yazın en sıcak ayı olan Ağustos boyunca, çiçeklerin güzelliği ile sıcak günlere dayanabilirsiniz.

Vazoda GüllerGül: Gül çeşitleri kendi aralarında farklılık gösterir. Bahçe gülü çok sayıda taçyaprağı ve yoğun kokusu ile eşsizdir. Yaz günlerinde evinize her rengi ile güzellik saçar.

Yıldız çiçeği: Yıldız çiçeği vazoda ihtişamlı görünen çok güzel bir yaz çiçeğidir. Vazo ömrünü uzatmak için geceden serin suda bekletin.

Zinya çiçeği: Canlı renkleri ile zinya çiçeği bakımı ve yetiştirmesi çok kolay bir yaz çiçeğidir. Vazo ömrünü uzatmak için saplarını 20 saniye boyunca kaynar suya tutun. Bu sayede, besin yüklü özsuyunu çiçeğin içinde muhafaza etmiş olursunuz.

Yaz çiçeklerini evinizde ve bahçenizde, vazo ömrünü uzatacak basit uygulamalar ile dilediğinizce kullanabilirsiniz. Yaz çiçeklerini kendi başlarına kullanabileceğiniz gibi, birbirleri ile kombine ederek de çok hoş aranjmanlar yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu