Eskimiş dolaplarınızı yenileyin

Evinizde bulunan, eskidiğini düşündüğünüz dolapları yeniden tasarlayabilirsiniz.

Dolaplarınızın kullanımından memnunsanız fakat görünüm olarak sizi rahatsız ediyorsa, dolabınıza kolaylıkla yeni bir görünüm verebilirsiniz.

Öncelikle dolabınızı hangi renge boyamak istediğinize karar verin. Boya rengine karar verirken, dolabınızın hangi alanda duracağına ve hangi renklerin daha çekici olacağını göz önüne alın. Dolabınızı boyamak için rahat hareket edebileceğiniz bir alana çekin. Boyama işlemi için bir adet fırça ve zımpara edinin. Boyama işlemine başlamadan önce, eski dolabınızın cilasını atmak ve yeni boyanızın dolap üzerinde tutunmasını sağlamak için, dolabınızın tamamını zımparalayın. Zımparalama işleminin bitmesinin ardından tozların tamamını temizleyin ki boyama işlemi esnasında dolaba yapışmasın.

Dolabınızı iki renge de boyayabilirsiniz. Bu işlem için iki renk boya alın. Dolabınız üzerine boyama yaparken, daha çok göz önünde bulunmasını istediğiniz rengi ön kapaklarına sürün, geri kalan kısmını daha pasif kalmasını istediğiniz renge boyayın.

Hangi renge ve nasıl boyayacağınıza karar verdikten sonra, fırça yardımıyla dolabınızı boyayın. Boyama işleminin bitmesinin ardından, kurumaya bırakın. İyice kuruyan dolabı son haline getirmek için bir cila alın ve dolabınızın tamamını cilalayarak, tekrar kurumaya bırakın.

Tüm bu uygulamanın yapılmasının ardından, yeni bir dolap görünümü elde etmiş olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu