Eskiyen çantanızı yenileme zamanı

Çok beğenerek aldığınız çantanız sarardı, boyası döküldü veya dikişleri attı, ama yine de onu çöpe atmaya kıyamıyorsunuz. Öyleyse, bazı yöntemler ile çantanızı yenilemeyi ve tekrardan kullanıma hazır hale getirmeyi deneyin.

oje-ile-canta-yenilemeOjelerden yararlanın

Çanta yenileme işleminiz için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri, oje ile üzerine akıtma yapmaktır. Bunun için malzeme olarak, evde bulundurduğunuz rengârenk ojeler yeterli olacaktır.

Kullanmadığınız çantanızı düz bir zemin üzerine yerleştirin ve seçtiğiniz ojeler ile üzerinde çeşitli desenler oluşturun. İster geometrik şekiller çizin, isterseniz sadece puantiyeler yapın.

Peçete ile dekupaj yapın

Çanta yenilemede bir diğer yöntem ise, dekupaj çalışması. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; desenli peçete, tutkal ve vernik.

Peçetenin üzerindeki desenleri, dikkatli bir şekilde kesin ve tutkal yardımı ile çantanızın istediğiniz alanına bu desenleri yapıştırın. Kuruduğuna emin olduktan sonra, peçetelerin üzerini vernikleyin.

Kumaş ile kaplayın

Eğer eskimiş olan çantanızın önünde veya yanlarında cep yok ise, onu kumaş ile kaplayabilirsiniz.

Bunun için, öncelikle seçmiş olduğunuz kumaş parçasını, çantanızın ölçülerine göre kesin ve dikiş makinesinde yanlarından geçerek temizleyin. Ardından, kumaşı çantanıza giydirin ve yanlarından sıkıca dikin. Dilerseniz, yarattığınız bu yeni çantanın üzerine zımbalar yapıştırın veya düğmeler dikin.

Bahsettiğimiz bu yöntemler ile çantalarınızın çöpe gitmesine engel olabilirsiniz. Tabii ki, bunlar haricinde birçok alternatifiniz var. Örneğin, kumaş çantanızı keçeli boya; suni deri çantanızı, akrilik boya ile boyayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu