Eskiyen çizmeden saksı yapımı

Eski eşyaları değerlendirmenin, onları dekorasyonun en dikkat çekici objelerinden biri haline getirmenin ardı arkası kesilmiyor. Bu değerlendirmelerin arasında, çizmeleri birer saksıya dönüştürmek yer alıyor.

Severek aldığınız ve uzun yıllar boyunca kullandığınız yağmur çizmeniz ve hatta botunuz artık eskidi. Ancak, siz onu ne çöpe atabiliyor, ne de eskidiği için ihtiyaç sahibi birine verebiliyorsunuz. O halde gelin, onları birer saksıya çevirelim.

yagmur-botundan-cizmeEskiyen çizme veya botunuzun altında, toprağın havasızlıktan zarar görmemesi ve bitkinin sağlıklı gelişim gösterebilmesi için delikler açın. Ardından, daha önce saksıda yetiştirdiğiniz gül veya papatya gibi fidanları ya da diğer canlı balkon bitkilerini ayakkabılar içindeki toprağa dikin. Bitki seçiminde elbette ki, canlı çiçekler yerine yapay olanları da tercih edebilirsiniz, ancak canlı çiçekler her zaman daha güzel sonuçlar verecektir.

Çizme veya botlardan yarattığınız saksılarınızı, evinizin ya da bahçenizin dilediğiniz noktasına yerleştirebilirsiniz. Hatta bu saksıları, bahçedeki çitinize monte dahi edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu