Eşya depolamada vakumlu poşet kullanın

Vakumlu poşetler, sadece bir elektrik süpürgesi yardımı ile evlerde daha fazla depolama alanı yaratma imkânı sunar. Bu özelliği ile de kullanılan yardımcı ürünlerin başında gelir.

Vakumlu poşetler, evlerde yatak altlarını, bazaları ve dolap üstlerini dolduran eşyaların son derece pratik bir şekilde depolanmasını ve en az yeri kullanarak saklanmasını sağlar. Klasik depolama ürünlerine alternatif olarak doğan vakumlu poşetlerin kullanımı da son derece kolaydır.

Vakumlu poşet nasıl kullanılır?

Poşet içerisine kıyafetler veya diğer tekstil ürünleri yerleştirildikten sonra, fermuar kıskaç yardımı ile kapatılır. Ardından, poşetin ortasında yer alan kapak açılır. Elektrikli süpürge buraya yerleştirilir ve içerideki hava çekilerek eşyalar vakumlanır. Son işlem olarak, kapak sıkıca kapatılır.

Eşyaların, poşete yerleştirilmeden önce yıkanıp ütülenmesi yerleşim esnasında büyük kolaylık sağlar. Böylelikle eşyalar tekrar kullanılmak istendiğinde, poşetten çıkardıktan sonra sadece havalandırılması yeterli olur.

Vakumlu poşette neler saklanmamalıdır?

Vakumlu poşetlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır. Bunlar:

  • Vakumlu poşete fazla miktarda eşya yerleştirilmemelidir,
  • Elektrikli süpürgenin zarar görmemesi adına, en fazla 30 saniye süreyle poşet içinde tutulmalıdır,
  • Poşet içerisine yerleştirilen eşyalar kuru ve temiz olmalıdır,
  • Gıda maddeleri ve sivri uçlu nesneler poşet içerisine konulmamalıdır.

Vakumlu poşetler, hava giriş çıkışını engeller. Bu özelliğinden dolayı balkonda, depoda ya da garajda sakladığınız eşyalar nem, küf ve güvelerden etkilenmez. Aynı zamanda poşetler şeffaf renkte olduğundan dolayı, aranılan eşyalar kolaylıkla bulunabilir. Yorgan, yastık, mont gibi daha büyük eşyaların depolanmasında ise, vakumlu hurçlar kullanılabilir.

Vakumlu poşetler, eşyaların buruşmadan ve herhangi bir etkenden zarar görmeden depolanmasını sağlarken; evlerde büyük oranda yer tasarrufu sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu