Eşyalarınızı Yıpratan 5 Temizlik Hatası

Temizlik yaparken sürekli tekrarlanan bazı yanlış alışkanlıklar eşyaların yıpranmasına sebep olur.

 Her şey gibi temizlik yapmanın da incelikleri var. Temizlik yaparken eşyalara zarar vermemek için sık yapılan 5 temizlik hatasından haberdar olmanızda fayda var.

Mermer tezgahlarda sirke kullanmayın

Sirkedeki asit oranı yüksek olduğu için granit gibi malzemeleri aşındırabilir. Mermer tezgahlarınız için daha yumuşak temizlik malzemeleri tercih edin.

Çamaşır suyu ile amonyağı karıştırmayın

Amonyağı ya da bazı cam siller gibi amonyak ihtiva eden temizlik malzemelerini çamaşır suyu ile karıştırmak çok tehlikeli olabilir. Bu iki solüsyon karıştırıldığında, nefes alırken içe çekmenin sakıncalı olduğu gazlar üretebilir. Çamaşır suunu sudan başka hiçbir şey ile karıştırmayın.

Çamaşır leke çıkarıcısını halı lekelerinde kulanmayın

Çamaşır leke çıkarıcısı halınızın rengini açabileceği gibi, yapışkan bir artık bırakarak, daha fazla toz ve kirin lekeli bölgede toplanmasına da sebep olabilir. Halıdaki lekeleri temizlemek için halılar için üretilmiş spreyleri kullanmak en uygun çözümdür.

Mobilyalarınızın tozunu alırken kuru bez kullanmayın

Mobilyaların tozunu alırken kuru bir bez kullanmak, tozu hareket ettirerek, dağıtır ve mobilyaların yüzeylerini de çizer. Mikrofiber bez ya da elektrostatik toz bezi kullanmak veya elinizdeki bezleri kullanırken hafif nemlendirmek doğru yöntemdir.

Pası temizlemek için çamaşır suyu kullanmayın

Çamaşır suyu pas lekesini iyice yerleştirir. Pas lekesini temizlemek için pasa özel leke çıkarıcı kullanmak gerekir.

Eşyalara zarar veren bu hatalı uygulamalardan vazgeçerek, temizlik yaparken istediğiniz sonuçları almanız mümkün olur.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Web sitenizin içeriği ve faydalı bilgilerden dolay emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz.

    1. Merhaba,
      Güzel yorumunuz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. @KadıköyTemizlikŞirketleri

  2. Merhaba, çoğu insan eşyalarını temizlerken kulaktan dolma bilgilere göre hareket edip yanlış yöntem uygulayabiliyor. Yazınız çok yapılan yanlışlara değindiği için oldukça faydalı temizlik önerileri içeriyor. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu