Etiket ve Etiket İzi Nasıl Temizlenir?

Yeni aldığımız ürünlerin üzerindeki etiketler, çoğu zaman ürünün görüntüsünü bozar. Etiketleri çıkarmak istediğimiz zaman ise, üründe yapışkan kalır ve bu yapışkan üzerine zamanla yapışan tozlar, kirli bir görüntü yaratır.

Cam ürünler harici, dolap ya da çalışma masası gibi mobilyaların üzerinde yer alan etiketleri sökmek de zaman zaman problem yaratabilir. Hâlbuki bu gibi durumu engellemenin çok kolay yöntemleri vardır.

Cam üzerindeki etiket nasıl çıkarılmalıdır?

Etiket üzerine sürülecek bir miktar zeytinyağı, etiketin kolayca sökülmesini sağlayacaktır. Üzerinde kâğıt kalıntıları kaldığı takdirde, buz ile dondurarak kazıma yöntemi de kullanılabilir.

Mobilya üzerindeki etiket nasıl çıkarılmalıdır?

Mobilya üzerindeki istenmeyen etiketlerin temizlenmesinde silgi veya ütü buharı ve saç kurutma makinesi ile ısıtma yöntemleri kullanılabilir. İlk olarak, etiketler beyaz bir silgi ile çıkıncaya dek silinebilir.

Bir başka yöntem, etiketleri saç kurutma makinesi ile ısıtmak ve ardından kesici olmayan bir madde ile kazımaktır. Burada, kurutma makinesi yerine ütü buharından da faydalanılabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, ütünün mobilyaya değmemesidir.

Bu yöntemleri uygulamanız halinde, iz bırakan etiketlerin bir sorun olmaktan çıktığını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Müşterimin yanlış yapıştırdığı etiketleri sökmesi için bu bilgileri verdim kendisine ve sorun çözüldü teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu