Etnik – Egzotik Sofralar

Farklı bir sofra yaratmak istiyorsanız, etnik – egzotik bir sofra hazırlayabilirsiniz. Egzotik bir sofra için mümkün olduğunca çok renk kullanmalısınız.

Etnik bir sofra için, fuşya, kırmızı, turuncu, mor, çivit mavisi gibi sıcak renkleri kullanabilirsiniz. Bu renklerin hepsini aynı anda kullanmamaya özen göstermelisiniz. Tüm renklerin aynı anda kullanılması sofrada boğucu bir hava oluşmasına neden olur. Sofranızın renkli olmasını istiyorsanız, bu renklerden ikisini aynı anda kullanabilirsiniz.

Sofranızı gösterişli kumaşlarla süsleyebilirsiniz. Beyaz bir masa örtüsünün üstünü mavi, mor, fuşya ya da kırmızı bir runner’la süsleyebilirsiniz. Masa örtüsünün ve runner’ın kumaşlarının kaliteli olmasına özen gösterin.

Sandalyelerinizin üzerine konuklarınızın rahat etmesi için yastıklar koyabilirsiniz. Yastık kumaşının runner ve masa örtüsü ile uyumlu olmasına özen gösterin. Hatta masa örtüsü, peçete takımı ve yastıkları birbiri ile kombine edin.

Masanızın üzerine koyacağınız gül ve orkide gibi egzotik çiçekler, sofranızda hoş bir atmosfer oluşturabilir. Ayrıca dore gümüş bir kase veya masanıza koyacağınız renkli camlar sofranız için kullanabileceğiniz dekoratif öneriler arasında yer alır.

Egzotik sofralarda aydınlatma da son derece önemlidir. Masanızın üzerine yerleştirebileceğiniz fener ve mumlar sofranızı aydınlatmanın yanı sıra, masanızda da hoş bir görüntü oluşturacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu