Etno-modern stille tanışın

Modern akımın yalın ve soğuk havasını, etno-modern tarz ile yumuşatmak mümkündür.

Evde biraz farklılık oluşturmak için, etno-modern tarzdan yararlanılabilir. Uygulandığı evlere oldukça sıcak bir hava katan etno-modern stilde, etnik ve modern öğeler birlikte kullanılır. Birbirine zıt iki stil, dengeli bir şekilde bir araya getirilir. Bu stilde yaşam alanları ister dingin, ister hareketli bir görünümde yansıtılabilir.

Ev dekorasyonunda modern ve etnik öğelerin kullanımında dengeye önem verilmesi tavsiye edilir. Kişinin isteğine göre şekillenebilecek öğeler ile evde, yeni kompozisyonlar oluşturulabilir. Bu stillerin mekân içindeki yoğunluk oranları da önemlidir. Geometrik, sade ve basit formlardaki modern stil ile detaylı ve işlemeli, karmaşık dokuların eşit oranda kullanımı sonucu, etnik stilin daha ön plana çıkacağı bilinmelidir. Zarif ve dengeli bir mekân görünümü elde etmek için, yüzde 75’e 25’lik bir oranın kullanması önerilir.

Etno-modern stil uygulamalarında dikkat edilecek diğer bir konu da, evde karmaşık bir görüntü oluşturmamaktır. Bunun için, mobilya, döşeme gibi sabit mobilyalarda modern seçim yapılması önerilirken, tamamlayıcı mobilyalar ve aksesuarlarda etnik seçim yapılabilir.
Siz de, bu öneriler ile etno-modern stilin göz alıcı ve farklı etkisini evlerinize taşıyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu