Ev Alarm Sistemi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Evde güvenliği artırıcı önlemler için günümüzde çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Ev alarm sistemi de bu anlamda geliştirilmiş en son teknoloji ürünleridir.

Her mekan için farklı alarm sistemi geliştirilmektedir. Bunun için öncelikle uzman kişi evde keşif işlemi gerçekleştirir. Alarm sistemi kişilerin güvenliği içindir. Bu sebeple evde yaşayan kişilerin özgürlük alanlarının kısıtlanmaması gerekir. Dolayısıyla bu keşif önemlidir.  Her evin birbirinden farklı ihtiyaçları ve özellikleri vardır.

Uzmanın yönlendirmesiyle bir ev için en uygun tasarım belirlenir. Bunun ardından cihazın kablolu ya da kablosuz olması yönünde tercihte bulunabilirsiniz. Kablolu cihazlar kablosuz cihazlara oranlara daha ekonomiktir. Kablosuz cihazlar ise görsellik açısından daha iyi bir seçenek olabilir. Cihazın kablolu ya da kablosuz olması güvenlik açısından bir fark oluşturmaz.

Cihaz belirlendikten sonra teknik ekip gelerek cihazın kurulumunu yapar. Burada işinin ehli kişilerden hizmet aldığınızdan emin olmalısınız. Kurulumun ardından cihazın çalışma yöntemiyle ilgili bilgi alınmalıdır. Cihaz ne kadar iyi tasarlanmış olursa olsun, kullanmayı bilmiyorsanız gerekli verimi alamazsınız. Montajı yapan ekip cihazın nasıl kullanılacağı konusunda detaylı bir eğitim verir. Evde yaşayan herkesin bu ilgilerden haberdar olması gerekir.

Alarm sistemlerinin içerisinde bulunan akü, elektrik kesilse dahi cihazın çalışmasını sağlar. Fakat bu 17 – 24 saat arasında bir süreye tekabül eder.  Elektrikler kesilince alarm sisteminiz devre dışı kalıp, eviniz güvenliksiz kalmamış olur.

Evinize alarm sistemini kurdurduktan sonra yapmanız gereken tek şey şifreniz ile alarm sistemini aktif hale getirmek ya da devre dışı bırakmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu