Ev Dekorasyon Fikirleri

Estetik ve pratik ev dekorasyon fikirleri ile evinizde muhteşem bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Evinizdeki girintili çıkıntılı alanları boş bırakmak yerine, bu alanlara uygun mobilya yaptırabilirsiniz. Böylece evin ölü alanlarını değerlendirebileceğiniz gibi evdeki asimetrik dokuyu da düzenlemiş olursunuz.

Oturma Odası Dekorasyonu

Sürgülü kapılar ile evlerde alandan tasarruf edilebilir. Örneğin karyola ile giysi dolabı arasında, kapakların açılması için yeterli alan yoksa bu sorun sürgü kapaklarla çözülebilir.

Kitap ve dergi arşivleri için, pencere ve kapı pervazlarının kenarlarındaki ölü alanlar değerlendirilebilir. Ayrıca, koridorlarda kapı üstlerindeki, derinliği elverişli olan alanlara raf sistemleri ve dolap yaptırılabilir.

Kapı arkasında kalan atıl durumundaki duvarları dekoratif ürünler ile değerlendirebilirsiniz. Kapı arkalarını değerlendirebilmeniz için yapı marketlerde bulabileceğiniz çeşitli işlevsel ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler hem yerden tasarruf etmenizi hem de kapı arkasını dekoratif bir alan haline getirmenizi sağlar.

Yapı marketlerden, eski şifonyerlerinize farklı kulplar seçip, farklı bir dolap görünümüne kavuşabilirsiniz.

Eski mobilyalarınızı renklendirerek, hem kendinize ufak bir uğraş bulmuş olacaksınız, hem de daha sıcak ve yeni görünümlü mobilyalara kavuşacaksınız. Özellikle kır evi stilini seviyorsanız, bu çözüm sizin için çok ideal olacaktır.

Raflarınızda, eşyalarınızı renk tonlarına göre düzenlerseniz, dağınıklık probleminize çözüm getirmiş olursunuz. Bunun yanında, stil sahibi ve simetrik bir tarz oluşturursunuz.

Ev Dekorasyon Fikirleri

Büyük salonlarda sık rastlanan sorunlardan biri olan kolonlar, dekorasyonu böldüğü gibi, ev içinde karanlık bir bölge oluşmasına da neden olabilir. Bir odayı iptal edip, diğer odayla birleştirmek istediğinizde de aynı sorunla karşılaşabilirsiniz. Fakat bu dezavantajı avantaja çevirecek dekorasyon fikirleri sayesinde, evinize farklı bir görünüm katabilirsiniz. Kolonların üzerine, dekoratif ışıklar yerleştirmek, kolonları daha şık gösterdiği gibi, daha sıcak bir görünüm kazandıracaktır. Kolonun çevresini dekore ederek, kolonu kamufle edebilirsiniz. Ev dekorasyon fikirleri salon dekorasyonunuzdaki bu soruna çözüm olabilir.

Banyonuz küçükse, dar eni olan duvarlardan birine yerleştireceğiniz raflı sistem, hem yatay çizgilerin mekanı olduğundan geniş algılanabilmesini sağlar hem de işlevsel kullanım alanını arttırır.

Yeşil, koyu yeşil, turuncu, bordo, açık mavi, siyah gibi çeşitli renk seçeneklerine ve tonlarında alternatifleri olan kara tahta boyasını hangi alanda olursa olsun, uygulandığı bölgeye hareketlilik katacaktır. Siz de uygulama alanları bularak, dekorasyonunuzda sıra dışı bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu