Ev dekorasyonunda ayna kullanımı

Ayna, çok alternatifli bir ev dekorasyonu unsurudur. Hangi mekanlarda nasıl kullanabileceğiniz konusunda birkaç ipucu:

• Duvar nişlerinde (özel boşluk alanlar) ayna kullanmak, çok estetik bir çözümdür. Bu nişlerin içine, çok parçalı aynalar yerleştirebilirsiniz. Farklı formlardaki aynalara yer vererek daha dikkat çekici kılın. Aynaların önündeki boşluklara, mum veya aksesuar koyarak nişi zenginleştirin. 

• Holde ayna kullanarak, misafirleriniz için hoş bir karşılama hazırlayabilirsiniz. Özel kesme camdan yapılan aynalara yönelin. Hol aynası, son dakika rötuşları için, hem işlevsel, hem de zarif bir aksesuardır. Hol aynasının altına dresuar koyarak, mekanı daha ilgi çekici kılın. 

• Pencerelerin tam karşısına yerleştirilen duvar aynaları, hem gün ışığının, hem de güzel manzaranın etkilerini arttırır. 

• Yemek odasında, yemek masasına dik duran duvara, duvar aynası yerleştirin. Böylece oda ve masa daha uzun ve ihtişamlı duracaktır. 

• Banyoda duvar aynaları, genellikle lavabonun üstüne asılır. Ancak dilerseniz, farklı duvarları da tercih edebilirsiniz. Banyonun genişliğine göre, büyük boy aynaları da bir alternatiftir. 

• Çocuk yatak odalarında, güvenlik en önemli faktördür. Bu sebeple ayna seçerken dikkatli olmak gerekir. Eğlenceli ve dekoratif aynaları seçerken, plastik çerçeveli ve keskin köşeli olmayan modellere yönelin. Çizgi film karakterli modeller çocuğunuzun ilgisini çekecektir. Aynayı asarken, yüksekliğini çocuğunuzun boyuna göre ayarlamayı unutmayın. 

Bu ipuçlarından yola çıkarak, ev dekorasyonunuzda aynaya da yer verin. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu