Ev dekorasyonunda çiçek deseni

En sık kullanılan desenlerin başında, çiçek deseni gelir. Siz de evinizde bu deseni kullanmak istiyorsanız birkaç ipucu işinize yarayabilir:

Mobilya: Eğer desen kullanımı konusunda fazla risk almak istemiyorsanız, evinizin geneli yerine sadece mobilyalarınızda bu deseni kullanın. Seçeceğiniz kumaşlar, az renkli fakat çiçek desenli olursa sade bir tarz yaratmış olursunuz. Çiçek deseni ilgi çekicidir ve mekanlarda odak noktası yaratmaya yarar. En sevdiğiniz koltuğu çiçek desenli kumaşla kaplayarak cazibe merkezi haline getirin.

Salon: Salonunuzda çiçek deseni kullanabileceğiniz çok alan vardır. Halı, perde, aksesuarlar… İddialı tasarımlardan hoşlanıyorsanız, canlı renklerle çiçek desenini bir arada kullanarak cıvıl cıvıl bir ortam yaratın. Ancak perdede çiçek deseni varsa, halıda kullanmayın. Fazla kullanılan çiçek deseni ortamı boğabilir.

Hol: Holde bahar esintili bir karşılama etkisi yaratmak için çiçek deseni idealdir. Bahara özel renklerle çiçek desenini bir arada kullanın. Holde dresuarınızın çevresine kendi yapacağınız çiçek motifli süslemeler de tarzınızı güçlendirir.

Yatak odası: Yatak odasında özellikle yatak örtülerinde veya perdelerde çiçek deseni kullanabilirsiniz. Çocuklarınız varsa, çocuk yatak odası için çiçek deseni çok cazip bir dekorasyon çözümüdür.

Evinizin farklı alanlarında farklı yöntemlerle kullanarak çiçek deseninin keyfini çıkarın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu