Ev Dekorasyonunda Çiçeklerin Yeri

Salon, mutfak, banyo ve yatak odasında, saksı ya da vazo çiçekleri kullanarak, çiçeklerin pozitif enerjisinden yararlanabilir ve ev dekorasyonunuzu daha canlı hale getirebilirsiniz.

Çiçeklerin seçimi ve dekoratif kullanımı evinizin havasını değiştireceği gibi, ruh halinizi de etkiler. Evinizin yalnızca bazı bölümlerinde çiçek ve saksılara yer verebileceğiniz gibi, çiçekleri her alanda kullanarak bütünlük yaratabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu için Çiçek Seçimi

Ev dekorasyonunda hangi çiçekleri kullanacağınıza, dekorasyonunuzun genel teması ile karar verebilirsiniz. Sade bir dekorasyona sahipseniz, beyaz renkli çiçeklere ağırlık verebilir ya da gül, orkide, papatya gibi sade çiçekleri kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunuz renkli bir yapıdaysa; farklı renkteki vazo ve saksılarla, renkli çiçeklerin kullanımına ağırlık verebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Dekorasyonunuzu çiçek ve saksılarla bütünleştirmek için, evinizin her alanında çiçeklere yer verebilirsiniz. Antre, banyo, mutfak gibi alanlarda da dahil olmak üzere; salon, yatak odası, oturma odası bölümlerinde çiçek ve vazoları farklı konseptlerde kullanabilirsiniz.

 1. Giriş Kapısı ve Antre için Çiçek Dekorasyonu

  Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Giriş kapısına çiçek asmak, hem misafirleriniz için olumlu bir enerji yaratacak hem de siz evinize girerken mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Giriş kapısı için daire şeklinde bir çelenk kullanabileceğiniz gibi, çiçeklerinizi bir sepet içerisine de koyabilirsiniz. Ancak yapay çiçek kullanmamaya ve çiçeklerinizi canlı tutmaya önem vermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Antre için ise çiçekleri duvarda ya da saksı veya vazo ile kullanabilirsiniz. Antrede kullanacağınız çiçekler duvarların ya da portmantonun rengiyle uyumlu olabileceği gibi, rengarenk çiçekler kullanarak hoş bir hava yaratabilirsiniz.

 1. Oturma Odası

  Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Oturma odasında, ev dekorasyonuna paralel olarak çiçek ve saksılarınız için bir yer düşünebilirsiniz. Kitaplık, sehpa, pencere önü ya da televizyon sehpasının yanı çiçek ve saksılarınız için uygun bir bölüm olabilir. Vazo ve saksılarınızın rengini de, çiçeklerinizi koyacağınız bölüme göre ayarlayabilirsiniz.

 1. Yatak Odası

  Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Sabah uyandığınızda çiçekleri görmek güne daha mutlu başlamanızı sağlayacağı gibi, iyi hissetmenize de yardımcı olur. Yatak odanızda birden fazla saksı ve vazo kullanabileceğiniz gibi, çiçekleri duvara asmayı da deneyebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonunuza uyumlu bir şekilde tavandan sarkan ya da duvara asılı çiçekler kullanmanız, uyandığınızda ilk çiçeklerinizi görerek, daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

 1. Mutfak

  Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Mutfakta canlı çiçekler kullanmak iyi hissetmenizi sağlayacağı gibi, saksı veya vazolar dışarıda muhafaza ettiğiniz sebze ve meyveler ile de iyi bir uyum oluşturur. Yemek masasına, raflara ya da kiler bölümüne çiçeklerinizi koyabileceğiniz gibi, pencere önünü de tercih edebilirsiniz.

 1. Banyo

  Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Banyoda yeteri kadar alanınız varsa, çiçeklerinizi ayrı bir yere yerleştirebileceğiniz gibi, tahta ve uzun bir vazoyu zemine de koyabilirsiniz. Banyonuz yeteri kadar aydınlık değilse, nemi seven çiçekleri tercih edebilirsiniz. Banyo duvarlarının rengine göre vazonuzun ve kullanacağınız çiçeklerin rengine karar verebilirsiniz.

Çiçekleri evinizin her yerinde kullanarak, evinizin enerjisini ve mutluluğunuzu artırabileceğiniz gibi, çiçeklerinizle ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu