Ev dekorasyonunda mermer kullanımı

Endüstriyel anlamda, kesilip parlatılabilen her cins taş ‘mermer’ olarak adlandırılır.

Mermerin renkleri genelde beyaz ve grimsidir. Ancak, bazı farklı elementler nedeni ile sarı, mavi, kırmızı, mavimtırak, esmerimsi ve siyah gibi renklerde de mermer olabiliyor.Mermer hiçbir zaman modası geçmeyen ve özellikle de dayanıklı olması açısından tercih edilen bir malzemedir. Modern ve klasik çizgilere rahatlıkla uyabilmesi, renk ve doku seçeneklerinin çok fazla olması, ayrıca masifle kaplama olarak kullanılması sebebiyle sıkça tercih edilmektedir.

Doğal bir malzeme olan mermerin her bir parçası, farklı ton ve dokular ile kendi içinde farklılaşır. Yani, içindeki çatlakların oluşturduğu desenler ve şekiller ile başka bir eşi olmayan ürünler elde edilmektedir. Mermer ile üretilen ürünler, çok dayanıklı oldukları için uzun yıllar bozulmadan kalabilmektedir.

Son dönemlerde mermere olan dönüş, özellikle yemek masalarında göze çarpıyor. Büyük ve küçük evlerde rahatlıkla kullanılabilen mermer masalar, kullanıldığı her ortamda etkili bir görüntü oluşturur. Mermer doğru uygulandığı zaman, ahşap ile güzel bir uyum sağlamaktadır. Damarlı mermerler, minimalist çizgilerle birleştiği zaman, mobilyaya farkı bir estetik güzellik katmaktadır.

Siz de, bu bilgiler ışığında, etkileyici ve değerli bir malzeme olan mermeri, evinizde
kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu