Ev dekorasyonunda ölü alan önerileri

Evlerdeki atıl durumda kalan ve ‘ölü alan’ olarak adlandırılan bölümler, yerleşim düzeni oluşturularak değerlendirilebilir.

Merdiven altları genellikle boş kalan ve dekorasyonda kullanılamayan alanlardır. Merdiven altları, çeşitli çekmece üniteleri ve dolaplar bir arada kullanılarak değerlendirilebilir. Bunun için, evde farklı yerlerde duran çekmeceler bir araya getirilir. Sonra bir kolaj oluşturmak için, çekmecelerin bazıları üst üste yerleştirilir ya da duvara monte edilir. Çekmeceler, dolap üniteleri ile birleştirilerek büyük bir kolaj da oluşturulabilir. Bu dekorasyona evde bulunan büyük ya da küçük kutuların da dâhil edilmesi önerilir.

Kapı arkasında kalan atıl durumundaki duvarlar değerlendirilebilir. Bunun için, alet çantasında bulunan tamir aletleri kullanılabilir. Bu aletlerin her birinin formu, bir kalem yardımı ile duvara çizilir. Sonra, aletleri duvara asmak için formun içine çivi çakılır. Bu sayede, her aletin yeri belirlenmiş olur ve aletlerin evin içinde kaybolmaları da önlenir.
Siz de, bu bilgiler ışığında evinizde kullanılmayan alanları değerlendirebilir ve yaratıcılığınızı kullanarak kendi dekorunuzu oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu