Ev dekorasyonunu tamamlayan öğeler

Ev dekorasyonunuzu, küçük dekoratif öğeler ile tamamlayabilir, bu sayede mekânlarda büyük farklılıklar yaratabilirsiniz.

Küçük aksesuarlar, birbirinden farklı malzemeleri, renkler ve stilleri ile sayısız alternatif sunar ve evin genel havasında büyük farklılıkların oluşmasını sağlar.

Neler kullanılabilir?

Ahşap objeler: Bu objeler, doğal ve sıcaktır. Tasarımına göre hem modern, hem de klasik tarzı yansıtabilir. Ayrıntısı bol çalışılabildiği için farklı aksesuarlarda yan malzeme olarak da kullanılabilir.

Cam objeler: Ev dekorasyonuna, sadelik ve şeffaflık getirir. Modern bir malzeme olan cam, aynı zamanda kullanıldığı mekânlara ferahlık ve serinlik duygusu getirir.

Seramik ve porselen objeler: Seramik ve porselenler, renk ve desenlerine göre geleneksel veya modern bir stil yansıtabilir. Görünümleri net olan ve malzemenin ağırbaşlılığını taşıyan seramik ve porselenler, toprağın doğallığını ve sıcaklığını mekânlara taşır.

dekorasyon-ogeleri-1
Dekorasyonunuzu küçük öğeler ile tamamlayın

Metal aksesuarlar: Sert bir malzemesi ve net hatları olan metaller, aksesuar olarak kullanıldığında mekânda modern bir etki yaratır.  Ancak buna karşıt olarak, mekânlara mesafeli bir hava getirir.

Vazolar: Vazolar, sınırsız renk, form ve çeşitte üretilmektedir. Bu nedenle sadece çiçek düzenlemelerinde değil, tek başlarına da dekoratif aksesuarlar olarak kullanılabilirler. Üzerindeki desen ve kullanılan malzemeye göre her zevke hitap edip, evin genel dekorasyonuna ayak uydurabilirler.

Mumlar: Mum, bulunduğu her ortama romantik bir hava katarak, mekânda bir loşluk ve dolayısıyla da yumuşaklık yaratır. Kokulu, kokusuz ve suda yüzen olmak üzere yüzlerce farklı çeşidi vardır. Aksesuar olarak çok sayıda kullanıldığında, etkisi çok daha büyük olur.

Tablolar: Duvarlarda dekorasyon öğesi olarak kullanılan tablolar, mekâna farklı bir hava katar. Tek bir rengin hâkim olduğu bir odada, çarpıcı renkte kullanılan bir tablo orayı dikkat çekici kılar.

Yastıklar: Farklı ebatlarda ve kumaşlarda kullanılarak, evin havasını değiştirebilirler. Desenli yastıklar, sade bir alana enerji verebileceği gibi; sade yastıklar da kalabalık bir alanı dengeleyebilir. Yastıkların uçları da püskül, ponpon ya da boncuk gibi farklı süs malzemeleri ile zenginleştirilebilir.

Tüm bu ürünleri kullanarak, odalarınızda oluşturduğunuz dekorasyonu tamamlayabilir, çok daha fazla şıklık elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu