Ev dekorunda farklı tarzları karıştırın

Evinizi dekore ederken, farklı tarzları bir arada kullanarak, yeni bir tarz yaratabilirsiniz.

Farklı tarzları bir arada kullanırken, dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kullandığınız eşyanın, rengin, aksesuarın birbiriyle uyumlu olmasıdır.

Cam sehpa, antika halı, Fransız yatak ve puf gibi birbirinden farklı tarzlardaki mobilyaları bir araya getirerek değişik bir dekor oluşturabilirsiniz. Buradaki önemli nokta, mobilyaların renk ve kumaşlarının birbirleriyle kombinasyon oluşturmasıdır.

Salonunuza sofistik bir görünüm kazandırmak için, bronz ayaklı siyah bir sehpa, altın rengi keten kumaşlı kanepe, bambu koltuklar ve cam önüne atabileceğiniz puflar kullanabilirsiniz. Eviniz yemek ve oturma odasını birbirinden ayıramayacak kadar küçük ise, yemek ve oturma odanızı bir arada kullanabilirsiniz. Kalabalık gruplarla misafir ağırlamayı seviyorsanız, odanızın dekorunda ferahlığı ön planda tutmalısınız. Cam bir yemek masası, kumaş sandalyeler ve krem rengi deri – lake bar ile uyum yakalayabilirsiniz. Masanın arkasına istediğiniz zaman açıp, kapatabileceğiniz içi aynalı dolaplar yerleştirebilirsiniz. Ayna, odanızın geniş görünmesini sağlayacaktır. Masanızın ön tarafına koyacağınız beyaz bir koltukla odaya ferah bir hava katabilirsiniz.

Evinizde aksesuar seçimi olarak, antika eşyalara ve duvarda tablolara yer verebilirsiniz. Duvarınızdaki kirişlere şeffaf raflar monte edebilirsiniz. Rafları çeşitli biblolarla süsleyebilirsiniz.

Balkonunuz varsa, balkonunuzda ahşap oturma grubuna yer verebilirsiniz. Ahşap masayı renkli örtülerle süsleyebilir, kullanacağız yastıklarla farklı bir hava katabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu