Ev dekorunda Roma esintisi

Önceden severek hazırladığınız ev dekorunuzdan sonradan sıkılabilirsiniz ve yeni arayışlar içine girebilirsiniz. Böyle bir durumda yapacağınız değişiklikler ile evinizi eski görünümünden kurtarabilirsiniz.

Hatta farklı tarzlar deneyerek, evinizi bambaşka bir havaya sokabilirsiniz. Roma esintisi de eviniz için farklı alternatiflerin başında geliyor.

Yer döşemesi olarak, Roma evelerinin en büyük özelliklerinden biri olan dökme taşla yerlerinizi kaplayabilirsiniz. Döşemeyi açık renkte seçmeniz, evinize daha ferah bir hava katacaktır. Mutfak ve banyoda fayanstan çok boyaya yer verebilirsiniz. Banyo duvarındaki fayansları sökerek, onun yerine duvarları boyayabilirsiniz.

Salonunuz ya da yatak odanıza koltuk seçerken, kadife kumaşlı koltuklar ilk tercihiniz olabilir. Açık renkli duvarlarınızı koyu renkli, kadife koltuklarla kombine edebilirsiniz. Mobilya seçiminde ahşap mobilyalar kullanabilirsiniz.

Aksesuar Roma esintili evlerinde vazgeçilmezi arasında yer alıyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, en önemli şey evin kalabalık olmamasıdır. Yeni bir aksesuar, ya da yeni bir eşya aldığınızda eskilerini çekinmeden atın. Duvarlara asacağız farklı şekildeki çalışmalar evinizde hoş bir görüntü oluşturabilir. Özellikle evinizin koridoru tablo ve benzeri çalışmaların asılması için en uygun yerlerin başında geliyor.

Aydınlatmaya gelince, banyo ve mutfakta tavana yapışık lambaları tercih edebilirsiniz. Salon ve diğer odalarda lambader, abajur ya da sarkıt lambalar kullanabilirsiniz. Evinizin güneş alması için perde seçiminde ince kumaşları alabilirsiniz.

Evinizde Roma esintisi oluşturmak için aslında pek fazla detayda gerekmiyor. Evinize Roma evlerinin havasını vermek için önemli noktaları uygulamanız yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu