Ev Düzeni İçin 9 Ekonomik Öneri

Evinizin düzenini sağlamak için mevcut eşyalarınızı elden geçirerek, yepyeni bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 Evde düzeni sağlamak ve bu düzen halini sürekli kılmak için bu son derece ekonomik fikirleri hayata geçirebilirsiniz.

Orta masanızı elden geçirin

Orta masanızı cilalayabilir ve üzerinde sergilediğiniz eşyaları elden geçirebilirsiniz. Orta masanızın üzerindeki eşyalarda fazlalıklardan kurtulun. Sadece birkaç özel eşyayı bırakın ve bunların da masa üzerindeki dizilimlerine özen gösterin.

Oturma eşyalarının yerlerini değiştirin

Evdeki oturma eşyalarınızın yerlerini değiştirerek, evin düzenini yeniden sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ev dekorasyonuna yenilik getirmiş olursunuz. Oturma odanızdaki koltuğu yatak odanıza alabilir, bebek odasındaki sallanan sandalyeyi, balkona taşıyabilirsiniz.

Buzdolabınızın kapağını düzenleyin

Buzdolabınız ankastre değilse, kapak üzeri çok eğlenceli bir alan olabilir. Buzdolabınızın kapağındakileri baştan aşağı yenileyin. Fotoğraflar, davetiyeler, notlar ve her ne varsa, yenilendiğinde, yepyeni bir alan kazanmış olursunuz.

Bitkilerinizin yerini değiştirin

Bitkilerinizin özelliklerini göz önünde bulundurmak şartıyla, evin içindeki yerlerini değiştirin. Sahip olduğunuz tüm iç mekan bitkilerini yeni bir gözle elden geçirin. Her biri için daha uygun bir lokasyon olup olmadığını keşfedin.

 Abajurlarınızı temizleyin

Abajurlarınızın iç ve dışını detaylı bir şekilde temizleyerek, özellikle abajur başlıklarının içinde biriken tozlardan kurtulun. Böylece evdeki ışığın kalitesini arttırmış olursunuz.

Dolaplarınızı düzenleyin

Dolaplarınızı elden geçirin. Havlu ve çarşaflarınızı yeniden katlayın. Renk uyumlarına göre dizin. Favori parçalarınızı görünür kılarak, dolap içlerinizin de düzenli ve şık görünmesini sağlayın.

Kitaplarınızı düzenleyin

Kitaplarınızı elden geçirirken, konularına ve renklerine göre düzenlemeye dikkat edin. Kütüphanenizin şık görünmesi için aralara dekoratif parçalar yerleştirebilir, bazı kitaplarınızı yatay olarak dizerek, kitaplığınıza hareket katabilirsiniz.

Duvarlarınızdaki sanat eserlerinin yerlerini değiştirin

Duvarlarınızda asılı sanat eserlerinin yerlerini değiştirerek, farklı duvar renklerinin ve ışık açılarının sanat eserleri üzerindeki değişik etkilerinin de keyfini çıkartabilirsiniz. Uygun olanları birlikte gruplayabilir, yepyeni gruplamalar oluşturabilir ya da minimalist tek parçalı uygulamalar deneyebilirsiniz.

Pencerelerinizi temiz tutun

Pencerelerin temizliğine dikkat ederek, doğal ışığın eve girişini garantilemiş olursunuz. Evdeki doğal ışık sadece evdeki eşyaları değil, atmosferi de canlandırır.

Evdeki mevcut eşyaları yeniden gözden geçirip, bazı değişiklikler yaparak, yepyeni bir atmosfer yaratabilir, farklı tarzlar keşfedebilrsiniz. Bu düzenlemeyi belirli aralıklarla tekrar ederek, hiç para harcamaksızın, evin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu