Ev eşyalarınızı az bütçe ile onarma önerileri

Ev eşyalarınızı onarmak istediğinizde, yüksek maliyetler caydırıcı olabilir, fakat bazı spesifik durumlar için uygulayabileceğiniz, az bütçeli öneriler yardımınıza koşacaktır.

  • Oturma ve yemek odalarının en tipik sorunu, eşyaların ayaklarının onarıma ihtiyacı olmasıdır. Sallanan ve dengesi sabit olmayan bu eşyaların ayaklarında, silikon dolgu macunu kullanın. Onarılması gereken ayağa, küçük bir miktar sıkın ve eşyayı eski yerine koymadan önce, iyice kuruduğundan emin olun.
  • Mum lekelerini, ahşap yüzeylerden çıkarmak için, yüzeyin kalitesinin bozulmasını istemiyorsanız, bıçak veya herhangi sivri bir obje kullanmayın. Mum lekesini, bir buz küpü ile soğutun. Bir süre bekledikten sonra, sağlam bir kartla, kenarlarından kazıyın. Aynı işlem, duvar ve halılara da uygulanabilir.
  • Eğer mutfak ve yemek odanızın masası, sert ağaçtan yapıldıysa ve üzerinde gözenekler varsa, yeni bir parça almanıza gerek yoktur. İğne ve şiş gibi sivri cisimlerle zarar görmüş eşyanızı, nemli yumuşak bir bezle kaplayın. Üzerinden, sıcak ütü ile geçin. Tahtanın, nem ve ısıyla kabaran gözenekleri kapanacak ve daha pürüzsüz bir görüntü verecektir. Eşyanın yapıldığı ağaç, çabucak kabarmaya müsaitse, zımpara kağıdı seçeneği de kullanılabilir.
  • Sızdıran borularınızı, anında tamir etmek için, teflon bantla kaplayın. Boruyu sıkıca sarın. Kauçuk bir bezle, üstünden tekrar sarın. Metal bir hortum kelepçesi takarak, açılmayacağından emin olun. 

Bu bilgileri göz önünde bulundurarak, eşyalarınızı daha hızlı onarabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu