Ev Girişi İçin Zaman Kazandıran 7 Öneri

Ev girişi düzenleme eve mutlu bir atmosfer kazandırmak için öncelik sırasının başında yer almalı. Zaman kazanmak için bu alanı işlevsel ir hale getirebilirsiniz.

İyi tasarlanmış ev girişi, herhangi bir evde bir dizi nedenden dolayı önemli bir unsurdur. Sadece özenle düzenlenmiş bir giriş dekorasyonu, evinizde dağınıklık oluşumunun önlenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gün içinde ihtiyacınız olan her şeye kolayca ulaşmanızı sağlayarak size zaman kazandırabilir.

Ev Girişi Düzenleme

Anahtar Askısı

Bir anahtar askısı her evin girişinde merkez parçalarından biri olmalıdır. Anahtarlarınızın tam olarak nerede bulunduğunu bilmek, onlara kolayca ulaşmayı sağlar. Mevcut dekorunuza uygun bir parça seçin. Bir raf için yeriniz yoksa, anahtar ve güneş gözlükleri ve cüzdanlar gibi diğer eşyaları koymak için küçük bir kase kullanabilirsiniz.

Portmanto

Bir portmanto, iyi bir giriş kısmının diğer bir önemli parçasıdır. Tek başına veya duvara monte edilmiş olsun, paltoları, atkıları ve hava şartlarına bağlı diğer aksesuarları saklamak için kullanışlı bir parçadır. Ek olarak, bir raf aynı zamanda köpek tasmalarını, köpek çantalarını ve diğer evcil hayvan yürüyüş aksesuarlarını asmak için de kullanılabilir.

Ayna

Birçok insan hafta için çok yoğun oluyor. Kendinize bakmak için fırsatınız bile olmayabilir. Girişe bir ayna yerleştirerek evden çıkmadan kendinize şöyle bir bakabilirsiniz. İyi yerleştirilmiş bir ayna güne iyi başlamanızı bile sağlayabilir.

Ayakkabılık

Giriş kısmında yer alan ayakkabılığa sürekli kullandığınız ayakkabıları yerleştirerek evden çıkış aşamasını kolaylaştırabilirsiniz. Tüm ayakkabıları bu kısma depolayacak kadar bir alanınız olmayabilir, fakat en azından sürekli kullandığınız birkaç ayakkabıyı alacak büyüklükteki bir ayakkabılığa bu alanda yer verebilirsiniz.

Kumbara

Kapı girişindeki bir alana bir kumbara yerleştirmek hem bozuk paraları burada biriktirmek için kullanabilirsiniz, hem de bu paralara ihtiyacınız olduğunda elinizin altında olması işinizi kolaylaştırır. Su siparişinizde ya da bakkala gazete almaya giderken buradan birkaç lira almak çok kolay olur.

Sandıklı Oturak

İçi depolama alanı olarak kullanılabilecek bir oturağa da bu alanda yer açın. Eğer yeterince büyük bir alanınız yoksa bu oturağı kapı dışına da yerleştirebilirsiniz. Bu eşya hem ayakkabılarınızı oturarak rahatça giymenizi sağlar, hem de sandık kısmına ayakkabı boyası, çek çek, şemsiye gibi eşyaları koyabilirsiniz.

Paspas

Kapı dışına ya da içine yerleştireceğiniz paspas özellikle kış aylarında sokağın kirini evinize taşımamanız açısından faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu