Ev Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Ev güvenlik sistemleri arayışınız için en ideal seçenekleri derledik. Ev alarm sistemleri oldukça gelişti. Listemizi birlikte inceleyelim.

Pek çok farklı türde güvenlik sistemi vardır ve birini seçmek çok sinir bozucu ve kafa karıştırıcı olabilir. Evinizde bir güvenlik sistemine sahip olduğunuzdan emin olmak değerli eşyalarınızı ve sevdiklerinizi koruyabilir, ancak gereksinimlerinize en uygun sistemi bulmak için araştırma yapmalısınız.

Evde güvende hissetmek herkesin önemsediği bir konu olmayı sürdürüyor. Yaşlılar genellikle evde kendilerini savunmasız hisseder ve izinsiz girişlerden endişelenirler. Diğer yandan aileler ya da yalnız yaşayanlar da bu konuda endişelidir. Ev güvenlik sistemleri önemli ve gerekli bir yatırımdır. Tüm sistemler ayn ölçüde koruma sağlamaz. Sizin için en iyi seçenekleri bir araya getirdik.

Ev güvenliği

Ev Güvenlik Sistemleri

İzlenen Sistemler

İzlenen bir sistem alarmı, en yaygın kullanılan alarm sistemlerinden biridir, birçok avantaj ve dezavantajı vardır. Alarm tetiklendiğinde bu sistem bir çağrı merkezini uyaracak ve bu çağrı merkezi polise başvuracaktır. Bu tür bir alarmın bir dezavantajı, dış mekan telefon hattınızdan geçmesdir. Eğer hırsız bunu gözlemlemişse ya da biliyorsa hattı eve girmeden önce kesebilir. Beklediğiniz halde çağrı merkezine asla bilgi verilmeyecek. İzlenen bir alarma alternatif olarak bir cep telefonunu veya radyoyu kullanabilirsiniz, bu nedenle bu sorunu aşabilirsiniz.

Evinizin izlenen bir sisteme sahip olmasının diğer bir dezavantajı da alarm çalsa bile hırsızın eve girip birkaç değerli eşya alabilecek kadar vaktinin olmasıdır. Ayrıca, paraya değmesine rağmen, izlenen ev sistemleri genellikle diğer türlerden daha pahalıdır.

Sesli Alarm Sistemleri

Diğer bir güvenlik sistemi ise izlemesiz bir sistemdir. Bu sistem alarmı devreye girdiğinde evin içinde ve dışında yüksek sesle sirenler çalar. Bu sisteme, eğer hırsızlık sırasında evde değilseniz komşularınızın polisi arayacağından emin olmanız gerekir. Bu sistemin en büyük avantajlarından biri, oldukça ekonomik olmasıdır. Sistem aynı zamanda yanıp sönen ışıklarla da monte edilebilir, böylece insanlar alarmın nereden çalındığını öğrenebilirler. Çoğu zaman yüksek sesle sirenler hırsızları uzaklaştırmak için yeterli olacak çünkü eve çok fazla dikkat çekilecek. En büyük dezavantaj, alarmları duymak ve polisi aramak için komşularınıza güvenmeniz olacak.

Ev Alarm Sistemleri

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kolayca bulunabilen bir kablosuz alarm sistemi satın alabilirsin. Bu sistemlerin de artıları ve eksileri var. Bir kablosuz sistemin avantajlarından biri, kurulumlarının kolay olmasıdır. Ayrıca kablosuz alarmlı izleme ücreti yoktur ve istediğiniz ayarları seçebilirsiniz. Örneğin, sensörler, kameralar, kirişler ve / veya hareket dedektörleri kullanmayı seçebilirsiniz.

Dezavantajlarından bazıları, sensörler ve kameralar arasındaki mesafenin sınırı ve pillerin sık sık değiştirilmesi gerekmesidir.

Elektrikli Ev Alarmı

Elektrikli ev alarmının diğerleri gibi faydaları ve dezavantajları vardır. Bu alarm, kurulum sırasında inşa edilen çoğu ev için daha yaygın olarak kullanılır. Pencereleri ve kapıları izler ve açıldığında küçük bir bip sesi gönderir. Bu, güvenlik açısından harika olabilir, ancak belirli kapı ve pencereleri koruyabilirsiniz.

Daha az avantajlı tarafta, diğer dış elektrik akımları alarmınızı engelleyebilir ve düzgün çalışmamasına neden olabilir. Yıldırımın, bu elektrik sistemlerine müdahale ettiği de bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu