Ev Hediyesi Önerileri

Ev hediyesi almayı düşünüyor, bir türlü karar veremiyorsanız önerilerimizi bir gözden geçirin.

Arkadaşlarınızın veya sevdiklerinizin yeni evlerine ilk gittiğinizde, götüreceğiniz ev hediyesine karar verebilmek için aşağıdaki alternatifleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Öncelikle hediye kutularınızı kendiniz yapmaya ne dersiniz? El emeği bir hediyeden daha güzeli ne olabilir.

Yeni ev hediyesi
Yeni ev hediyesi

Evde Hediye Kutusu Hazırlamak

Evinizde kendi hazırlayacağınız hediye kutuları ile sevdiklerinizi sevindirin.

Kimi zaman sevdiklerimizi ufak bir hediye ile mutlu etmek isteriz. Onları hatırlatan, beğeneceklerine emin olduğumuz bir obje elimizde geçer ve bunu mutlaka ona hediye etmek isteriz. Böyle durumlarda hazırlıklı olmak için evinizde mutlaka ufak hediye kutuları hazırlayabileceğiniz malzemeleri hazır bulundurmalısınız.

Evde hediye kutusu hazırlamak için gerekli olan malzemeler:

  • Farklı ebatlarda ve zevkinizde göre değişik renklerde hazır kutular,
  • Farklı renk ve kalınlıklarda kurdeleler,
  • Kutuların içini süslemek için ince renkli kağıtlar.

Hediye kutusu hazırlarken, hediyeyi vereceğiniz kişinin zevkini dikkate almanız önemlidir. Bu hediye sizden çok, onu mutlu ederse daha anlamlı olur. Hediye kutunuzu boncuk ve sim gibi malzemelerle zevkinize göre süslemeniz de mümkün.

Hediye Çantanızı Kendiniz Süsleyin

Evinizde dakikalar içinde çok şık bir hediye çantası hazırlayabilirsiniz.

Basit bir kağıt çantayı, dakikalar içinde şık bir hediye çantasına dönüştürebilirsiniz. Kağıt çantanın üzerinde baskılar varsa, önce bunları bir elişi kağıdını kağıt çantanızın yüzey ölçüsüne uygun şekilde kesip, yapıştırarak kapatın. Çantanızın ön yüzünde iki düz delik açın. Deliklerin birbirine uzaklığı bir-iki santim kadar olmalı. Bir kurdelayı deliklerden birinden geçirip, çantanın iç kısmından diğer deliğe dönerek, ondan da geçirin. Kurdelenin her iki ucu da sizin elinizdeyken, kurdelenizi bağlayıp, şık bir fiyonk atın.

Hediyelerinizi şık bir sunumla verebileceğiniz hediye çantanız hazır. Kurdele renginizi kendi zevkinize göre seçebilir, dilerseniz, kurdele uygulamasını birkaç kez tekrar ederek, çantanızı daha süslü hale getirebilirsiniz.

Yeni Ev Hediyesi

Kahvaltı Sepeti

Sağlıklı bir kahvaltı tabağı, evine yeni taşınmış arkadaşlarınız veya komşularınız için, koşuşturma süreçlerinde, en son akıllarına getirebilecekleri şeylerden biridir. Bunu göz önünde bulunduracak olursanız, yeni eve taşınan arkadaşlarınıza kahvaltı sepeti hazırlayarak , küçük bir jest yapabilirsiniz. Kahvaltı sepetinizin içine, bitkisel çaylar, küçük renkli mutfak havluları, kahve, esmer şeker, süt, portakal suyu, birkaç çörek, yağ ve marmelat koyabilirsiniz. Adınızı, adresinizi ve ilk kahve davetinizi bir kartın üzerine yazarak arkadaşlarınıza vermeniz, kaybetmiş olabilecekleri iletişim bilgilerinize yönelik de bir çözüm oluşturacaktır.

Alet Çantası

Yeni bir eve alışabilmenin ilk yolu, eski evden parçaları bulabilmektir. Evine yeni taşınan arkadaşlarınıza, kablo, çekiç ve kancalardan oluşan küçük ve sevimli bir set hediye edebilirsiniz. Düzenli bir alet çantası ile, karmaşık ve zor görünen tablo ve fotoğraf asma işlerine çözüm bulabileceğiniz gibi, birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafı veya eşyayı çerçeveletip yanında hediye olarak verebilirsiniz.

Hediye Kutusu

Bir kovayı yeni ev ihtiyaçları ile doldurun: ampüller, uzatma kablosu, şerit metre, önemli bilgilerle işaretlenmiş olarak vereceğiniz bir semt haritası( tren saatleri, önerebileceğiniz en iyi kuru temizleme, bakkal, bilişim dükkanları, pizza dükkanları gibi bilgiler not düşülmüş şekilde), çok güncel ve yararlı bir hediye olacaktır.

Ev Yapımı Hediye

Kullanmadığınız, artan kumaşlardan farklı tasarımlar yaratın.

Kırtasiyeden kalın bir defter alın. Bu kalın defteri, elyafla kaplayın. Elyafla kapladıktan sonra, elinizdeki kumaşla kitabı kaplayıp, kenarlarını sabitleyin. Sevdiğiniz renk ve desenlerde, her türlü kumaşla istediğiniz defteri kaplayıp, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Alternatif olarak, kapladığınız defterin üzerine, kelebek, kalp ve yıldız gibi çeşitli motifler ekleyebilirsiniz. Peluş kumaşla kaplayacağınız defterler, özellikle çocuklar için ideal bir hediye olacaktır. Evinizdeki her malzemeyi değerlendirerek, farklı hediyeler hazırlayabilirsiniz.

Bu hediyelerle, sevdiklerinizin hem yeni evlerine, hem de taşındıkları yeni semte adaptasyonunu hızlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu