Ev Ofisi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Eğer evden çalışıyorsanız, evinizin uygun bir bölümünü ev ofisi olarak dekore edebilirsiniz. Böylece kendinize rahat bir çalışma alanı hazırlamış olursunuz.

Hem salon, hem de ofis olarak kullanacağınız alanı krem, bej, beyaz gibi açık renklere boyayabilirsiniz. Bu renklerin dinlendirici bir etkisi olacaktır.

Salonunuzu mümkün olduğunca klasik bir görünümden uzak tutun. Spor bir televizyon ünitesi kullanabilirsiniz. Duvara DVD ve CD’ler için bir raf düşüebilirsiniz.

Home office

Zamanınızın büyük kısmı burada geçeceği için, yer döşemesinde leke tutmayan halı ya da kimli tercih etmelisiniz. Parke ya da laminat üzerine leke tutmayan bir kilim atabilirsiniz.

Desenli duvar kağıdı kullanarak, ciddi bir ofis görünümünden kurtulabilirsiniz. Ofis, estetik bir paravan ile ayırabileceğiniz diğer yaşam alanından farklı bir tarzda da dekore edilebilir. Bu paravan, gün sonunda dağınıklığı saklamak için de işe yarar.

Sofistike bir görünüm isterseniz, koyu renkler ve düz hatlı mobilyalar kullanarak keskin hatlı, fakat zarif bir ev ofisi yaratın. Çalışma ofisinizin gereğinden fazla rahatlatıcı olması, çalışırken ilginizin kolay dağılmasına sebep olabilir. Bu yüzden, büyük, rahat koltuklar yerine, küçük ve güzel tasarımlı koltuklar seçin.

Döşemenin üzerinden geçen ince boru sistemleri veya aksesuarlarda yaratılan zıtlıklarla ofisinizin ilgi noktasını belirleyin. Yumuşak hatlı desenleri olan duvar kağıtları, odanın görünümünü fazla çaba sarf etmeden yumuşatmaya yarar. Dilerseniz, duvar kağıdında parlak misket limonu yeşili rengini kullanarak, odanıza canlılık kazandırabilirsiniz.

Home office

Hafif desenli bir duvar kağıdı, odaya sakinleştirici bir hava kazandırır. Özellikle sanatsal işler için kullanacağınız bir ofisi düzenlerken, bu öneriyi göz önüne alın. Karakalem çizimi tarzında bir duvar kağıdı ise, odaya şık ve sofistike bir hava katar.

Ahşaplarınızı koyu renklere boyayın. Beyaz renkte bir alana mobilyalarınızı yerleştirin ve oluşan keskin zıtlık ile dikkat çekici bir alan yaratın. Tasarımınızın tamamında sade ama iddialı aksesuarlara yer verin.

Çalışma Masası Seçimi

Evde ofis ortamı oluştururken, öncelikle çalışma masanızın fonksiyonelliğine dikkat edin. İhtiyacınızdan fazla çekmece ve rafı olan çalışma masaları, çalışırken dikkatinizi dağıttığı gibi, masanızın dağılmasına neden olabilir. Masanızı, kullanım alışkanlıklarınıza göre seçin.

Home office

Raf, çekmece ve masa üstüne, kullanım sıklığınıza bağlı olarak ağırlık verin. Masanızı, pencerenin konumuna göre yerleştirin. Pencereden gelen güneş ışığından, maksimum derecede faydalanacak şekilde konumlandırın. Güneş ışığının yanı sıra, pencereden gelen havanın, size kolaylıkla ulaşabileceği bir konum seçin.

Yüksek masa seçiminde, boyunuzu ve sandalyenizi göz önünde bulundurun. Çalışırken, ayaklarınızın yere değmediği bir sandalye ve yüksek bir masa, ayaklarınızın şişmesine ve konsantrasyonunuzun bozulmasına neden olabilir.

Ayrıca, masanızın deseni ve malzemesi, kollarınız devamlı masanın üzerinde olacağı için, oldukça önemlidir. Daha kaygan ve pürüzsüz bir malzeme seçimiyle, evde çalışmayı daha zevkli hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu