Ev Taşırken Kaçınmanız Gereken 5 Hata

Yeni bir eve taşınmak hem heyecanlı hem de yorucu bir süreçtir. Bu süreci sorunsuz atlatabilmek için iyi bir planlama yapmak gerekir.

Ev taşıma işinin bir kargaşaya dönüşmeyi istemiyorsanız, planlı ilerlemeniz gerekir. Zor ve yorucu süreci kolaylaştırmak mümkün.

Öncelikle yeni evinizin temizlik işlerini halletmeniz gerekir. Eve yerleştikten sonra temizlik yapmazsınız. Her tarafta kutular içinde eşyalar varken bir de temizlikle uğraşmak işleri daha da içinden çıkılmaz hale getirir. Hazır ev henüz boşken baştan sona temizlik yapın.

Ardından eşyaları paketlemeye başlamalısınız. Bunun için gerekli tüm malzemeleri tedarik edin. Yeterli miktarda koli, paket ipliği, makas, tornavida, kontrol kalemi, bolca gazete kağıdı gibi malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Eksik malzemeler için zaman harcamak yerine, hazırlığınızı önceden yapın.

Nihayet paketleme kısmına geçebileceksiniz. Paketleme işini odada oda ilerleyerek yaparsanız yeni evinize yerleşirken de sorun yaşamazsınız. Her kutunun üstüne içinde neler olduğunu ve hangi odaya konması gerektiğini yazarsanız işiniz kolaylaşır. Kırılabilecek eşyalar için ayrıca özen göstermelisiniz.

Taşınma

Beyaz eşyaların ve mobilyaların taşınması için nakliyat firmasından yardım alın. Bu eşyalar sürekli değiştirilebilecek türden eşyalar olmadıklarından taşınma sırasında zarar görmemeleri için yeterli özen gösterilmelidir. Yerleştirme sırasında da öncelik büyük eşyalara verilmelidir.

Eski evinizi de temiz bırakmalısınız. Tüm eşyalar taşındıktan sonra evin tüm odalarını dolaşın. Bunların yanı sıra taşınma sırasında akıldan çıkabilecek detaylar vardır.

Ev Taşırken Kaçınılması Gerekenler

Yeterli zaman ayırın.

Taşınma günü belirlendikten sonra iyi bir plana göre tüm işler sırasıyla yapılmalı, yapılacaklar son günlere bırakılmamalıdır. Nakliye firmasını belirleyin, güzergah hakkında bilgi edinin. Hangi saatte gelmeleri gerektiği hakkında bilgi verin.

Yeterince koli edinin.

Paketleme sırasında yeterince kolinizin olmadığını fark etmeniz zaman kaybına sebep olur. Eşyalarınız için yeterli miktarda koliyi önceden temin edin.

Gereksiz eşyaları elden çıkarın.

Lazım olur diye sakladığınız ama hiçbir şekilde kullanmadığınız eşyaları yeni evinize taşımayın. İhtiyacı olan birilerine verin ya da kullanılmayacak durumdaysalar atın.

Gerekli malzemeleri eliniz altında tutun.

Paketleme malzemelerinden günlük ihtiyaçlarınızı gidermenize yardımcı olacak eşyalara kadar gerekli her şey kolayca ulaşılabilir halde tutun. Kalan her şeyi paketleyin.

Eşyaları ayırın.

Eşyaları kafanızdaki yerleşim şekline göre sınıflandırarak paketleyin.Kutuları açtığınızda işler gözünüzde büyüsün istemiyorsanız planlı ilerleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu