Ev Tekstili Yaz Trendleri

Merakla beklenen 2017 Ev Tekstili Yaz Trendleri açıklandı. Bu yılın teması dışsal sınırlar olacak.

Bu yıl, evinde yeni ufukları taptaze bir perspektifle sunmak isteyenlerin yanı sıra hayalperest anıları emsalsiz anlatılarla buluşturmak isteyenler için yılın teması ‘Dışsal Sınırlar’ olarak belirlendi.

Türkiye’de ev tekstili sektörünün nabzını tutan Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD), dünyaca ünlü trend tahmin ajansı Nelly Rodi tarafından hazırlanan ve yazın iyiden iyiye kendini hissettirdiği şu günlerde merakla beklenen ‘2017 İlkbahar-Yaz’ , ’2017- 2018 Sonbahar-Kış’ ev tekstili trendlerini açıkladı.

Nelly_Rodi_2017_EvTekstiliTrendleri_2

Dünyaca ünlü trend tahmin ajansı Nelly Rodi’nin ‘Dışsal Sınırlar’ olarak belirlediği 2017-2018 ev tekstili trendleri, dört ana başlık altında toplandı. Lovely Loft (Çatı Katı), Villa Vista (Villa Manzara), Rare Rooftop (Doğa) ve Bizarre Boudoir (Gizemli Oda) olarak belirlenen trendler, sıra dışı detayları klasik dokunuşlarla birleştirmek isteyenlerin evindeki sınırları tüm normların ve geleneklerin ötesine çekmek isteyenlerin beğenisine sunuluyor.

Lovely Loft, baskı ve işleme karışımının içinde ritmik ve canlı desenleri barındırıyor. Evinde konuklarına sadelik, cazibe, otantik, romantik, anı, geleneksel, klasik ve barok tarzından ufak dokunuşlar sunmak isteyenler, 2017-2018 ev tekstili ürünleriyle eşyalarına modern bir dokunuş katıyor.

Villa Vista ise hayvan derisinden ilham alan bejler ve kahverengilerle detaylandırılmış ahşap ve bitkisel tonları klasik sevenlerle buluşturuyor. İhtişamlı hayalleri gerçeğe dönüştüren Villa Vista, takipçilerine özgürlüğün temel olduğu egzotik bir hayat armağan ediyor.

Nelly_Rodi_2017_EvTekstiliTrendleri_5

Evrensellik ve açık alan arayışındakiler için tasarlanan Rare Rooftop’da şehirli tonlardan, katıksız gri ve bakır yeşili biçimindeki hoş nötr tonların harmanlamasıyla gün yüzüne çıkıyor. Sıralı geniş çizgiler, kabile geometrileri, vahşi yaşam, pandalar ve rakunlar, griler ve gölgeler, düğümlü boyama ve lekeler ve dev sulu boyalı çiçekler Rare Rooftop’un desenlerini oluşturuyor.

Bizarre Boudoir ise adeta İskoçya’nın Estonya’nın veya Polonya’nın ortasında kaybolmuş gizemli bir evde yaşamak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Amber, kırmızı, mor, mürekkep, yeşil, mavi ve anason renkleri Bizarre Boudoir’in renk skalasını oluştururken, monogramlar, anahtarlıklar, kenger yaprakları ve ananas & nar ve de egzotik kuşlar, evinde barok tarzını yaşatmak isteyenlerin beğenisine sunuluyor.

Ev Dekorunda Sınırları Aşın

“Tasarım gücünüz, sınırları ne kadar aşabileceğinize bağlıdır” diyen TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık: “Evinizin kapısını ne kadar açarsanız, o kadar çok insanla iletişim kurabilirsiniz. Yani ev dekorundaki sınırlar, çoğu zaman sanaldır aslında, yaratıcılığın önünde engeldirler. Tasarım gücünüz, sınırları ne kadar aşabileceğinize bağlıdır. Bahçenizin dışarıya açılan kapısından çevrenizle kurabildiğiniz iletişim, sizin kurallarınızın diğer bahçelere taşınmasının yolunu açacaktır.

Nelly_Rodi_2017_EvTekstiliTrendleri_4

Bu da tasarım gücünüzle olabilir. Sınırlar için, hayatımıza yön veren kişisel çizgilerdir de diyebiliriz. Zihinsel, fiziksel ve ruhsal sınırlarımızı kendimiz koyarız fark etmeden. Sınırlarımızın içinde kişisel alanımız ve bu alanın içinde duygularımız, yapmak istediklerimiz ve ihtiyaçlarımız, dışında ise istemediklerimiz vardır. Nerede durmak isteyeceğimize biz karar verebiliriz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu