Ev yapımı koku keseleri

Dolaplarınızın mis gibi kokmasını sağlayacak koku keselerini, kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Dolaplarınızı açtığınızda mis gibi bir kokunun etrafa yayılmasını koku keseleri kullanarak sağlayabilirsiniz. Dolaplarınızda kullanacağınız koku keselerini evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Aromatik bitkiler, kumaş ve kurdele kullanarak, tüm dolaplarınız için çok şık minik kesecikler hazırlayabilirsiniz.

Koku keseleri için en ideal bitkiler aromatik olanlardır. Lavanta, biberiye, tarçın ve balsam dolap içleri için idealdir. Sedir ise yünlü ve trikoları güvelerden korur. Çekmece ve dolaplarınız için hazırlayacağınız koku keselerini artık ince kumaşlardan dikebileceğiniz gibi, kumaş mendil de kullanabilirsiniz. Bir kumaş mendilin içine tercihinize uygun aromatik bitkilerden koyup, uçlarını tepede toplayın ve rengine uygun bir kurdele ile bağlayın. Aromatik bitkilerden başka beğendiğiniz sabunları ufak ufak keserek de kullanabilirsiniz.

Ayakkabılarınız için de aynı uygulamayı, bu defa havuç şeklinde ve daha büyük kumaşlarla yapabilirsiniz. Ayakkabılar için en pratik koku kesesi hazırlama yöntemi ise, eski çorapları kullanmaktır.

Koku keseleri sayesinde, çekmece ve dolaplarınız, hatta ayakkabılarınız dahi mis gibi kokacak,aynı zamanda da minik kesecikler çekmece ve dolaplarınızı süsleyip, renklendirecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu