Ev Yapımı Yılbaşı Süsleri

Yılbaşı yaklaşıyor. Bu neşeli gece için evde hazırlıklar da başladı. Yılbaşı ağaçları süsleniyor, evler güzelleşiyor.

Yılbaşının en güzel süsü, renklendirilmiş yılbaşı ağaçlarıdır. Fakat elbette bunun için yapay ağaçları kullanılmasını öneriyoruz. Doğayı koruyoruz. Evimizi güzelleştirirken doğayı çoraklaştırmayalım. Evlerde yılbaşı hazırlıkları başladı. Yılbaşı ağaçları kutularından çıkarılıyor. Yılbaşı ağacınızı süslemek için alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Evinizdeki malzemeleri değerlendirerek kendi süslerinizi yapabilirsiniz.

Aksesuarlar yılbaşı ağacının hoş görünmesini sağlar. Yılbaşı ağacınızı daha sevimli hale getirmenin çeşitli yolları var. Yılbaşı lambalarını ağacın tepesinden başlayarak aşağıya doğru asabilirsiniz. Ağacın her bir dalına, tek tek farklı renklerde toplar ve parlak aksesuarlar takabilirsiniz.

Top aksesuarların hepsini ağacın dallarının dışa bakan ucuna yerleştirmemek gerekir. Ağaç dallarının çok aşağı eğilmesinden ötürü, görüntü sizi hoşnut etmeyebilir. Top ve parlak aksesuarlar dışında, kuş yuvaları, boyalı yapma meyveler, oyuncak alfabeler, sahte mücevherler, yapma şekerlemeler, çam kozalakları kullanılabilir.

İşte yılbaşı ağacınızı süsleyeceğiniz aksesuarlar için ilham veren fikirler:

1. Renkli kartonları kullanarak dilediğiniz şekilde yılbaşı ağacı süsü yapabilirsiniz. Bunun için biraz da ipe ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olan her şey evinizde mevcut.

Picklebums
Görsel: Picklebums

2. Ormanda bir yürüyüşe ne dersiniz? Çam ağaçlarının dibine dökülmüş kozalakları dönerken eve götürmeyi unutmayın. Yılbaşı ağacınızı kozalaklarla süsleyebilirsiniz. Fakat bunun için yere dökülmüş kozalakları kullanın, ağaçtakileri toplamayın.

MAKE IT & LOVE IT
Görsel: Make it & Love it

3. Keçe sevdiğiniz biliyoruz. Biraz dikiş yeteneğiniz varsa, haydi minik keçe ağaçlar yapalım.

BUDDLY CRAFTS
Görsel: Buddly Crafts

4. Evinizdeki ayakkabı kutularının kartonlarını atmayıp saklıyorsunuz. O halde bir işe yarasınlar.

ANDREW MCCAUL
Görsel: Andrew Mccaul

5. Kullanılmayan ampullerden yılbaşı süsü yapmaya ne dersiniz?

HANDMADE MOOD
Görsel: Handmade Mood

6. İşte bir keçeden süs daha. Keçeyle yapılabileceklerin sınırı yok. Çok da sevimli oluyor üstelik.

ONE ARTSY MAMA
Görsel: One Artsy Mama

7. Eviniz mis gibi koksun istiyorsanız ağacınızı meyvelendirin.

MICHEL ARNAUD
Görsel: Michel Arnaud

Yılbaşında alışveriş çılgınlığına karşı, kendi süsünüzü kendiniz yapabilir, yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca yılbaşı süslerini tüm yıl evinizde kullanarak, evinizi renklendirebilirsiniz.

Yeni yılın en önde gelen hazırlıklarından biri yılbaşı süsleridir. Yeni yıl öncesi, evin süslenmesi için, renkli biblolar, mumlar, boncuklu süsler vb. gibi birçok seçenek ile karşılaşılır. Eviniz için edineceğiniz bu süsleri seçerken, biraz özen göstererek, yılbaşı süslerinizi daha uzun süre kullanabilirsiniz. Öncelikli olarak, evinizin dekoruna uygun renklerde süsler seçmek, alınan süslerin kalpli ya da kelebekli formlarda olması, yeni yıldan sonra da süslerinizi kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bu bilgiler sayesinde, yeni yıl süslerinizi daha uzun süreyle değerlendirmiş olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu