Evcil Hayvan Tüylerini Alabilen Elektrik Süpürgesi

Eğer evde evcil hayvan varsa evi temiz tutmak için iyi bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız olacak. Evcil hayvan için elektrik süpürgesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Standart elektrikli süpürgeler hayvanların tüylerini temizlemekte yetersiz kalabilir. Evcil hayvan bulunan evler için üretilen elektrikli süpürgeler özel vasıfları ile daha uygun bir tercih olacaktır. Eğer evde alerjisi olan birileri yaşıyorsa alacağınız süpürgenin alerjenleri yok edecek filtrasyon özelliklerine sahip olmalarına da dikkat edin.

En önemli ihtiyaç elektrikli süpürgenin emiş gücüdür. 12 amps güç yeterli gelebilir. Özellikle evcil hayvan temizliği için geliştirilmiş teknolojiye sahip elektrikli süpürge araştırmak temizlik için daha faydalı olacaktır.

Elektrikli Süpürge Parçaları ve Aksesuarları

Elektrik süpürgenin yanında evcil hayvan bulunan evlerin temizliği için tasarlanmış özel emiciler ve tüy toplayıcılar da alınmalıdır. Özellikle mobilyaların, merdivenlerin ve araçların temizliğinde mini turbo başlıklı elektrikli süpürge tercih edilmelidir.

Filtrasyon Sistemi

Evcil hayvanlar evdeki hava kalitesini düşürebilir. Fakat sorun değil, gerekli şekilde temizlik yapılırsa hiçbir alerjik reaksiyon gelişmez. Geliştirilmiş HEPA filtreler veya çok kademeli filtrasyon sistemleri alerjenleri yok etmek üzere üretilmiştir.

Toz Torbası ya da Toz Haznesi

Bazı elektrikli süpürgelerde çok katlı toz torbası bulunmaktadır. Bu torbalar tozun tekrardan motordan ya da egzozdan dışarı verilmesini engellerler. Bu sebeple çok katlı sentetik toz torbalarını tercih etmelisiniz. Eğer süpürgeniz torbasız hazneli sisteme sahipse, hazneyi temiz tutmaya ve sıkça temizlemeye dikkat etmelisiniz. Süpürgeniz torbalı ya da torbasız olsun, toz torbasını sıklıkla değiştirin ya da hazneyi sıklıkla temizleyin.

Elektrikli Süpürge Kullanım Süresi ve Garantisi

Evcil hayvan buluna evlerde daha sıklıkla elektrikli süpürge kullanılır. En fazla verim alabilmek için filtre değişimi, servis ve bakım işlemleri özenle yapılmalıdır. Alırken garanti süresinin uzun olmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu