Evcil Hayvan Olan Evlerde Halı Bakımı

Evinizde evcil hayvan besliyorsanız halıları temiz tutabilmek için daha da dikkatli olmanız gerekiyor. Evcil hayvan olan evlerde halı bakımı nasıl yapılır?

Evlerin sevimli sakinleri evcil hayvanlar ne kadar temiz olurlarsa olsunlar tüy dökerler. Bunun yanı sıra tuvalet eğitimleri olsa da bazen istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bu sebeplerle evcil hayvan olan evlerde sağlık açısından halı bakımına dikkat etmek gerekir.

Halıda oluşan koku ve lekelerle baş edebilmek için hemen müdahale etmelisiniz. Lekeler halının üzerinde uzun süre kalırsa onlardan kurtulması güçleşir.

Halı Bakımı

Halı bakımı için klasik temizleme yöntemleri haricinde pratik yöntemler de kullanabilirsiniz.

Yapışkanlı Rulo

Tüyleri toplamak için özel olarak tasarlanmış yapışkan ruloları özellikle kıyafetlerde, koltuk döşemelerinde ve mobilyalarda kullanılabilirsiniz.

Koli Bandı

Yapışkanlı ruloların gibi işlev görebilir. Kıyafetleriniz ve koltuklarınızın üzerinde biriken tüyleri toplamada faydalı olan koli bandının yapışkan yüzeyi ne kadar kuvvetli ise çözüme ulaşmanız o kadar kolaylaşır.

Lastik Eldiven ve Su

Su, lastik eldivenlerle birlikte kullandığınızda yardımcı öğedir. Özellikle yapışan tüyler açısından etkili bir çözüm yolu olan lastik eldiven ve suyu koltuk döşemelerinin aralarında, kıyafetlerde ve halılarda kullanabilirsiniz.

Fırça

Halı ve kilim gibi zeminlerde kedi ve köpek tüylerini tutması sebebiyle fırça kullanmanız etkili çözümlerden biridir. İleri ve geri fırça darbeleri ile halıya yapışan kedi ve köpek tüylerini rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Halı üzerinde yine su ve yumuşatıcı sprey kullanılarak yapacağınız temizlik tüylerin tekrar halıya yapışmasını engeller.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu