Ev Düzeni

Evde Depolama Fikirleri

Evde dağınıklığa sebep olan küçük eşyaların depolanması, fazlalıkların ortadan kaldırılıp yer açılması bakımından önemlidir. Bunun için çözüm önerileri, evde depolama fikirleri nelerdir?

Yedek battaniye, çarşaf ya da kıyafetler her zaman kullanılmayan ürünlerdir. Bu nedenle bu eşyalar yatak altlarında, vakumlu torbalarda ya da toz geçirmeyen depolama kutularında saklanabilir. Kitaplıklı kanepelerden faydalanarak bu kısımlar depolama alanı olarak kullanılabilir. Yerden tavana kadar raf sistemleri yaptırılabilir ve sık kullanılan eşyalar buralara yerleştirilebilir.

Dolap içi dağınıklığın önlenmesi için dolap içi düzenleme üniteleri ve kutular kullanılabilir. Düzeni sağlamak ve özellikle de irili ufaklı eşyaların toparlanabilmesi için bu ürünler büyük yardımcılardandır.

Televizyon ve DVD kumandası ile CD gibi ürünler, televizyon üniteleri içerisinde saklanabilir. Ünite alımı yaparken derin ve bol çekmeceli oluşuna, alandaki diğer mobilyalar ile uyum gösterip göstermediğine dikkat edilmelidir.

Yatak odasında yeterli alan var ise, buraya bir raf sistemi yaptırılabilir ve kitaplar burada saklanabilir. Kapalı raf sistemi, dağınıklığı büyük ölçüde azaltacağı için kapaklı dolaplardan faydalanılabilir.

Dağınıklık, dolap içi düzenleme üniteleri ve kutular ile giderilebilir. Düzeni sağlamak ve özellikle de irili ufaklı eşyalar için, dolap içi üniteler ve kutular büyük yardımcılardandır.

Banyoda Depolama Çözümleri

Takılarınız, makyaj malzemeleriniz için küçük depolama kutuları yapabilir ve biriken dağınıklığı toplayabilirsiniz. Günlük kullandığınız ojenizi, kreminizi ve makyaj malzemelerinizi cam kavanozlara koyarak lavabonuzun yanına yerleştirebilirsiniz.

Dar ve kullanışsız olduğunu düşündüğünüz banyonuzda, metal aksesuar borularını lavabonuzun yanına sabitleyerek, banyo malzemeleriniz ve havlularınız için fazladan alan kazanabilirsiniz.

Cepli bir fileyi dekoratif askı kancaları ile duvarınıza asarak duş jellerinin, fazla sabunların ve misafir havlularının etrafa dağılmasını önleyebilirsiniz.

Mutfakta Depolama Çözümleri

Buzdolabınızı yerleştirdiğiniz bölüm, dolaptan büyükse, aradaki boşluk için raf yaptırın. Rafı her zaman kullandığınız eşyalarla doldurabilirsiniz. Açık bir mutfağa sahipseniz, oturma alanları tasarlayın. Oturma alanlarının alt kısımlarını da depolama için kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı da gardırop gibi düzenleyebilirsiniz. Tavandan tabana kadar yaptıracağınız dolapları, kullanım sıklığına göre ayırdığınız eşyalarla donatın.

Mutfağınız yeterince büyükse ada ünite tercih edebilirsiniz. Ada ünite, hem kullanım açısından, hem de depolama açısında ideal bir seçim olacaktır. Mutfağınız küçükse, derinliği fazla olan tezgâhlarla geniş çalışma alanı yaratın. Mutfakta yemek yemeyi tercih ediyorsanız, duvara monte edilen katlanabilir masaları tercih edin.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.