Evde detoks zamanı

Baharın gelmesiyle birlikte ev içinde de yavaş yavaş hareketlenmeler başladı. Baharın enerjisini evinizde de hissetmek için ufak tefek değişiklikler yapabilirsiniz.

Evinizi yenilemeye boya yaparak başlayabilirsiniz. Sadece duvar rengini değiştirerek bile, evinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Evinizin farklı alanlarını işlevlerine göre, belirli anlamları olan renklere boyayabilirsiniz. Salon, oturma odası ve dinlenme odası gibi fazla vakit geçirdiğiniz odaları huzuru simgeleyen mavi ve yeşilin tonlarına boyayabilirsiniz. Yatak odanızda daha yumuşak olarak adlandırılan bej ve toprak tonlarını kullanabilirsiniz.

Mutfağınız için, kırmızı, yeşil ve turuncu gibi hareketli iştah açan renkleri seçebilirsiniz. Duvarlarınızı boyamak istemiyorsanız, boya yerine son zamanlarda yeniden trend olan duvar kağıtlarını farklı bir seçenek olarak düşünebilirsiniz. Eğer duvar kağıdı kullanacaksanız, seçtiğiniz desenle odanızda bir Akdeniz havası estirebilir ya da egzotik bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Koltuklarınız henüz eskimemiş ama deseninden sıkıldıysanız, yeni koltuk almak yerine mevcut koltuklarınızın kaplamasını değiştirebilirsiniz. Eğer koltuklarınızın döşemesini değiştirecekseniz, döşemeyi düşündüğünüz kumaşın duvar renginizden birkaç ton açık ya da koyu olmasına özen gösterin.

Kullandığınız aksesuarlarla da evinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Duvara asacağınız metal bir çerçeve, koltuğunuzu süsleyeceğiniz asimetrik kesimlere sahip, farklı tonlardaki yastıklar, cam kenarına koyabileceğiniz renkli saksılar da evinizde değişiklik yaratacaktır.

Evinizde bahar havası yaratmak, evinize yeni bir görünüm kazandırmak için tüm bu değişiklikleri aynı anda yapmanız gerekmiyor. Sadece duvar rengini ya da koltuk döşemelerini değiştirerek ya da yeni aksesuarlar kullanarak da evinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu