Evde Doğal Sinek Kovucu Nasıl Yapılır?

Havalar ısındıkça haşereler de sorun olmaya başlıyor. Özellikle bahçeli evlerin en önemli sorunlarından biri olan sinekleri sorun olmaktan çıkarabilirsiniz.

Sıcak havayı değerlendirmek için bahçeye ya da balkona kurduğunuz masaya sineklerin üşüşmesinden şikayetçi misiniz? Minik bebeğinizi sinekler de en az sizin kadar seviyor. Yemeklerinizi ve kendinizi onlardan korumanın bir yolu olmalı. Aslında küçük ve sevimli varlıklar olan sineklerin insanlar üzerindeki bu olumsuz etkisinin sebebi sivrisinekler. Fakat onlardan korumak mümkün.

Evde Doğal Sinek Kovucu Yapımı

Sineklerin ayakları tat almaları sağlar. Ayakları ile bir yere konduklarında o yerin tadını alabilirler. Bu durumu lehinize kullanabilirsiniz. Sineklerin sizden uzak durmalarını istiyorsanız, ayaklarını hoşlanmayacakları yerlere basmalarını sağlayabilirsiniz.

Sinek kovucu kokular her zaman işe yarar. Onları öldürmeyin, sadece kendinizden uzak tutun. Bu iki taraf için de oldukça adil bir çözüm.

Sinekler narenciye yağlarından hiç hoşlanmaz. Özellikle limon ve portakal kaçındıkları tatlardandır. Bu yağları kullanarak sinek kovucu yapabilirsiz. Sinekler portakal ve benzeri meyvelerde bulunan eterik yağdan hiç haz etmezler.

Sinek

Malzemeler

  • 40 damla narenciye yağı
  • Yarım litre su
  • Fıs fıs kabı

Yapılışı

Fıs fıs kabının içerisine yarım litre suyu ve kırk damla narenciye yağını (portakal ya da limon olabilir) koyun. İyice karıştırın.

Bulunduğunuz her yere bu karışımdan sıkabilirsiniz. Sinek kovucunuz sıktığınız yerde iz bırakmaz. Bu sebeple gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Su ve yağ karışımı bir süre sonra mekana yayılır ve sinekleri uzak tutar. Böylece sinek vızıltısından kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu