Evde kireç lekesine son

Zamanla oluşan kireç lekeleri canınızı sıkmasın. Uygulayacağınız bazı tavsiyelerle evinizi saran kireç lekelerinden kurtulabilirsiniz.

* Lavabonuzu saran kireç lekelerinden kurtulmak için limon kullanabilirsiniz. Yarım limon ile lavabonun kireçli kısmını iyice ovun. Daha sonra su ile yıkayın. 

* Kaplarda oluşan kireç lekelerini yumurta kabuğu ile çıkarabilirsiniz. Kabınızın içine yumurta kabuklarını atıp, kaynatın. Kireç sökülecektir. 

* Kabınızı saran kireçten kurtulmak için bir diğer yol da sirke. Kireçli kabınıza sirke koyup, kaynatırsanız kirecin yok olduğunu göreceksiniz. 

* Su kaynattığınız kapların içinde oluşan kireç lekelerini çıkartmak için patates kabuklarını kullanabilirsiniz. Soyduğunuz patates kabuklarını bu kapların içine koyup uzun süre kaynatın. 

* Pamuklu, yünlü ve ipekli giysilerinizde oluşan kireç lekesini çıkarmak için; sulandırılmış sirkeyi lekeye sürmeniz yeterli olacaktır. 

Sirke ve limonun faydaları saymakla bitmez. Sirke ve limon kimyasal maddelere gerek kalmadan kireç lekelerini doğal yoldan çıkarırlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu