Evde kitaplık seçimi

Evdeki kitap ve benzeri eşyalarınızın daha derli toplu durması için, kitaplık kullanın.

Kitaplıklar neredeyse bir evin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bu nedenle, bir evin dekorasyonu içerisinde oldukça önemlidir. Kitaplık seçiminde fazlaca alternatif olmasına rağmen, iki seçenek oldukça dikkat çekmektedir. Dar bir alana sahipseniz duvara monte edilen, havada olduğu için daha az yer kaplayan bir kitaplık tercih edilebilirken, geniş bir alana sahipseniz ya da kullanılmayan bir alanı değerlendirmek isterseniz, ayaklı kitaplıkları tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Çalışma odanız için en uygun kitaplığı seçin. Kitaplık seçerken kitaplık için ayırdığınız alanı göz önünde bulundurun. Bunun yanı sıra, yerleştireceğiniz kitaplara ve boyutlarına da dikkat edin. Daha uzun ve geniş kitaplar için, daha büyük aralıklı raflar oluşturun. Kitaplığınızı koyduğunuz bölümde, boş kalacak bir duvar köşesi için dar ve uzun bir kitaplık düşünebilirsiniz. Böylece her noktayı değerlendirmiş olup, duvarda bütünlük sağlayabilirsiniz.

Kitaplığın malzemesi, dayanıklılığı açısından önemlidir. Sedir, ceviz, maun gibi koyu renkli ağaçların, çam, huş akçaağaç gibi açık renkli ağaçlardan daha dayanıklı olduğunu unutmayın. Kaplama malzeme tercih edecekseniz, mdf iyi bir seçim olabilir. Kitaplığınızı, açık raf sistemli, kapaklı veya cam kapaklı olarak tercih edebilirsiniz. Cam kapak kullanmanız, odanızın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Kitaplığınızı yerleştireceğiniz alana uygun kitaplık seçimi için, bu öneriyi dikkate alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu