Evde Koleksiyon Sunumu

Bir koleksiyoner iseniz, koleksiyonunuzu evinizde sergilemek isteyebilirsiniz.

Koleksiyonunuzu sergilemek için evinizde özel bir bölüm ayırarak, sizin için değerli parçaları her gün görebilirsiniz. Koleksiyonunuzun sunumu için birkaç öneriyi göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

  • Eğer koleksiyonunuzdaki parçalar düz ise, çerçeveleyin. Haritalar, eski kartpostallar veya dokuma parçaları çerçeveler içinde muhafaza edilerek, duvara asılabilir. Eski fotoğraflar gibi benzer ve küçük parçaları büyük bir çerçevede biraraya getirebilir ve ilginç bir kolaj elde edebilirsiniz.
  • Ufak üç -boyutlu parçalar da (hediyelik kaşıklar, dolma kalemler veya şişe kapakları) standart çerçeveler içine sığmasa bile, duvara asılabilir. Derin çerçeveler bu iş için idealdir. Derinlikleri sayesinde, düz olmayan, hacimli parçaları da şık bir şekilde bir arada çerçeveleyebilir ve duvarınızda sergileyebilirsiniz.
  • Eski bir vitrin ya da kitaplık, bardak, porselen tabak ya da oyuncak koleksiyonunuz için bir vitrine dönüştürülebilir. Bunun için, cam kapakları olan bir dolap tercih edin. Bu sayede, koleksiyonunuzdaki parçaları tozdan ve meraklı misafirlerin parmaklarından korumuş olursunuz.
  • Bozuk para veya pul gibi popüler koleksiyonlar için özel tasarım vitrinler edinmeniz mümkün. Bu vitrinler masa üstü veya duvar için farklı modellerde bulunabiliyor.

Yıllar boyunca biriktirdiğiniz parçalardan oluşan koleksiyonunuzu, evinizdeki özel bir köşede sunarak, ilgi ve emeğinizin meyvelerini misafirlerinizle paylaşabilir, sevdiğiniz bu parçaların sürekli gözünüzün önünde olmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu