Evde mum kullanımı

Mumlar; kimi zaman aydınlanmak için, kimi zaman ev dekorunuzun ya da masa dekorunuzun hoş bir parçası olarak karşınıza çıkar.

Evinizde kullandığınız mumum daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, mumları kullanmadan iki saat önce derin dondurucuda bekletmelisiniz.

Mum lekesi çok zor çıkar. Kullandığınız mumum akıp, mobilyalarınızda ve ya masanızda leke bırakmasını istemiyorsanız, mumu üç saat kadar tuzlu suda bekletin. Daha sonra mumu çıkarıp iyice kurulayın. Daha sonra kullandığınız bu mumun hiç damlatmadığını ve leke bırakmadığını görmüş olacaksınız.

Mum lekesi nasıl çıkar?

Kumaş üzerindeki mum lekelerini çıkarmak için kağıt ve ütü kullanabilirsiniz. Beyaz bir kağıdı, kumaşın lekeli kısmının üzerine koyun. Daha sonra ütü ile kağıdın üzerinden geçin. Leke tamamen kağıda geçene kadar ütüleme işlemine devam edin. Leke çıktıktan sonra kumaşınızı beyaz sabunla yıkayın.

Yemek masalarının en popüler aksesuarı olan mumların, masa üzerinde oluşturduğu lekeyi çıkarmak için neft kullanabilirsiniz. Lekenin üzerine döktüğünüz nefti beş dakika bekledikten sonra nemli bir bez yardımıyla silin. Mobilyanızdaki mum lekesini çıkarmak için, boya incelticisi kullanabilirsiniz. Nalburdan temin edebileceğiniz boya inceltisini ince bir tabaka olarak lekenin üzerine sürün ve beş dakika bekleyin. Daha sonra nemli bir bezle silebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu