Evde Parti Zamanı

Dilediği gibi eğlenmek ve dilediği kişilerle bir arada olmak isteyenlerin gözdesi ev partileri, özellikle soğuk kış günlerinde daha da popüler hale geliyor.

Yılbaşı yaklaşıyor. Geceyi dışarıda geçirmek istemeyenler için en iyi alternatif sıcacık ev partileri. Evinizi parti mekanı haline getirmeniz için biraz hazırlık yapmanız gerekecek.

Ev Partisi

İyi bir ev partisi vermek istiyorsanız detayları önemseyin. Sıradan bir bir araya gelme olmayacağından, güzel bir konseptle arkadaşlarınıza unutulmaz bir ev partisi verebilirsiniz. İyi bir hazırlık için gerekenleri sizler için bir araya getirdik.

Önce bir liste hazırlayın

Neler yapmanız gerektiğini hatırlayabilmek, işleri kolayca halledebilmek ve elbette önünüzü görebilmek için bir liste hazırlayın. Hafızanıza güvenmeyin, unutabilirsiniz. Her şey eksiksiz olsun istiyorsanız, notlar almayı ihmal etmeyin. Bir hazırlıklar için, bir de davetliler için liste hazırlayın. Not kağıdınızı kontrol edin ve biten her işin üstüne bir çentik çekin. İşinizin kolaylaştığını göreceksiniz.

Yemek alışkanlıkaları

Evinizi hazırlayın

Belki de kendi evinizde yapmak istemezsiniz, öncelikle buna karar verin. Eğer alt-üst komşu sorununuz varsa, eviniz yeterince büyük değilse ya da evinizde hazırlıklarla uğraşmak istemiyorsanız bir yer kiralamayı düşünebilirsiniz. Yere karar verdikten sonra karşınıza iki yol çıkacak. Eğer bir yer kiralıyorsanız, hazırlıklarınızı oraya göre yaparsınız. Eğer kendi evinizi kullanacaksanız, etrafta kırılacak eşya bırakmayın. Bir köşeye açık büfe için büyükçe bir masa koyun. Sonrasında evinizi dilediğinizce süsleyin. Parti alanında misafirleriniz için minik sürprizler de hazırlayabilirsiniz.

 

cupcakes-690040_1280

Enfes bir açık büfeye kim hayır diyebilir?

Yemekleri kendiniz hazırlamaya ne dersiniz? Misafirleriniz marifetlerinizi görmüş olur. Tüm ikramları değilse de, en azından birini sizin hazırlamanız hoş olacaktır. Açık büfenizi patrik şekilde hazırlayın. Herkes istediğine kolayca ulaşabilmeli ve her şey yeterli sayıda olmalı.

Açık büfeyi zengin görünsün diye yenmeyecek yiyeceklerle doldurmayın. Büfede bolca servis gereçleri bulundurun. Eğer kendiniz yemek yaptıysanız, üstüne küçük bir not iliştirerek misafirlerinizi gülümsetebilirsiniz.

Büfede içkileri de ihmal etmeyin, ama içmeyen arkadaşlarınızı da aklınızda bulundurun. Alkol kullanmayan arkadaşlarınız için büfede alternatifler bulundurun.

Müzik partinin de gıdasıdır

Evet, partilerin yıldızı müziktir. Eğlenceli müzikleri tercih edin. Kimse bir partide eski sevgilisini anımsamak istemez. Sakin müziklerden kaçının ve misafirlerinizin beğenilerini de göz önünde bulundurun. Belki DJ’lik bile yapmak isteyebilirsiniz ya da bunu bir arkadaşınıza teklif edebilirsiniz. Hatta karaoke herkesi eğlendirecektir.

Misafirlerinizi bilmedikleri müziklerle de tanıştırabilirsiniz. Belki gitar çalmak istersiniz ya da akordeon. Yaratıcılığınızı kullanın. Arkadaşlarınızın yeteneklerinden de faydalanın. Bir dans pisti oluşturma imkanınız olursa müthiş olur.

wine-791133_1280

Tüm bunlarla uğraşmak istemiyor, siz de misafirlerinizi gibi hazır bir partiye katılmak istiyorsanız, bir organizasyon şirketinden yardım alabilirsiniz. Baştan sonra her detayla ilgilenen firmaları istekleriniz doğrultusundan yönlendirmeniz yeterli olacaktır.

İyi eğlenceler!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu