Evde Sonbahar Dekorasyonu Zamanı

Evde sonbahar dekorasyonu için tam zamanı. Eylül ayına girdik, havalar soğumaya başladı. Evlere sıcaklık katmanın vakti de geldi.

Yaz bitti, okul hazırlıklarıyla birlikte evlerde bir telaş başladı. Yavaş yavaş yazlık giysiler kaldırılıyor, çocuk odalarına ders alanı eklemek de dahil olmak üzere bir çeki düzen veriliyor. Mimar Figen Erdağ Demircan sonbahar döneminde evlerde yapılabilecek değişimler hakkında şu detayları verdi:

Evde sonbahar dekorasyonu

Evlerde Sonbahar Havası

Evde sonbahar dekorasyonu için neler yapılabilir? Kilimlere, yastıklara, örgü battaniyelere evde yer açın. Havalar serinler serinlemez onlara gereksinim duyacaksınız. Çağdaş ile gelenekseli bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Doğu motifli bir kilimle çağdaş örgü bir battaniye birbirine yakışacaktır.

Evinizde güz havası yaratmak için büyük değişimler gerekmiyor. Mutfak, banyo havlularınız, runnerlar, örtüler, nevresim takımları şeklinde bilgileri alıp sonbahara yakışır renklerle hepsini değiştirin; işte size minik fakat keyifli bir güz dekorasyon fikri.

Evde sonbahar dekorasyonu

Güz sebzeleri yetiştirin. Ufak mutfak saksıları alın; bu saksılarda sonbahara özgü bitkiler, sebzeler yetiştirin.

Mumlara evinizde yer açın. Sonbaharı çağrıştıran tarçın, elma şeklinde kokulardan oluşan mumlar size ve ailenize mutluluk verecektir.

Doğaya adım atın. Çocuklarınızla yapraklar, kozalaklar toplayın; evde bu materyallerle küçük şaheserler yaratabilir yada hepsini bir çanakta biriktirerek evinize güz renklerini getirmiş olmuş olursunuz.

 Sarı ışıklara geçiş yapın. Eğer beyaz ışık kullanıyorsanız bu tarz şeyleri sarı renk veren ampullerle değiştirin. Tepeden aydınlatma yerine bir lambader kullanmak evin havasını tamamen değiştirecektir.

Evinizin kapısına güz yapraklarından oluşan bir süs hazırlayabilirsiniz. Tüm yazlık giysileri yıkamak, bazalara yerleştirmek için zaman yaratın. Fazla eşya daima yorucudur. Bu işlemleri yaparken artık kullanmadığınız kıyafet ve eşyaları ihtiyacı olanlara verin.

Evde sonbahar dekorasyonu

Dekorasyon dergileri alın. Güzel bir çay, sahlep ya da kahve eşliğinde okuduğunuz dergilerden esin alın; ne olursa olsun sevdiğiniz ve uygulamak istediğiniz bir öneriyle karşılaşacaksınız.

Evinizi yenilemek için en iyi dönemlerden kabul edilen sonbahara geçiş döneminde ustalaşmış yardım alabilirsiniz. Bir mimara danışarak evde yapmak istediğiniz değişimler için start verin.

Bu dekorasyon fikirlerini uygulayarak evinize sonbaharın etkisini taşıyabilirsiniz. Mutlu bir yaşam diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu