Evde Spa Keyfi

Yorucu bir günün ardından eve döndüğünüzde keyifli bir banyo dinlenmenizi sağlayabilir. Sıcak havalarda bunaldığınızda da güzel bir banyo ile ferahlayabilirsiniz. Üstelik sade bir banyo yerine evde spa keyfi yaşamanız da mümkün.

Rahatlatıcı spa etkisini evinizde de yaşayabilirsiniz. Bunun için birkaç malzemeye ihtiyacınız var. Evinizde, kendi banyonuzda eşsiz bir spa deneyimi yaşayabilirsiniz. Banyonuzda spa keyfi yaşamak için sadece birkaç dakikalık ön hazırlık yapmanız yeterli olacaktır. Tüm haftanın yorgunluğunu yarım saatlik bir keyif banyosu ile üzerinizden atabilirsiniz. Keyifli bir spa için neler yapabilirsiniz?

Bambu ve organik pamuklu kumaşlardan yapılmış havlu ve terlikler temin edin. En sevdiğiniz çiçeği, yakınınıza bir yere yerleştirin. Banyolar için özel tasarlanan, küvet kenarlarına tutturabileceğiniz tepsiler; şarap, t – light gibi romantik aksesuarlar kullanabilirsiniz. Banyonuzda kullanabileceğiniz kokulu mumlar aynı zamanda ortamı yumuşatır.

Spa sonrası için küvetin yanına tüylü ve yumuşak bir paspas koyabilirsiniz. 

Evde spa

Evde Spa Keyfi İçi Püf Noktaları

Sıradan bir banyo görünümüne sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, banyonuzu değiştirmek için harekete geçin. Banyonuzda spa etkisi yaratarak, sıradanlıktan kurtarabilirsiniz. Öncelikle, renkli ve göze hoş gözükecek formlarda bol sayıda mum alın. Aldığınız mumları banyonuzun en göz alıcı ya da dikkat çekmesini istediğiniz köşesine yerleştirin. Mumlarınızı yerleştirdiğiniz köşeye, içinde aromatik yağların bulunduğu küçük cam şişeleri yerleştirin. Yumuşak ve sade görünümlü havluları rulo şeklinde katlayın ve bu köşeye yerleştirin. Son olarak banyonuzda hazırladığınız köşenin duruluğunu bozmayacak bir çiçeği havlularınızın üzerine yerleştirebilirsiniz.

Organik kumaşlardan yapılmış havlu ve terlik edinin. Banyo için özel tasarlanan, küvete asılabilen tepsi alabilirsiniz. İstediğiniz renk ve kokuda mumlar alın ve küvetin etrafına yerleştirin. Yerleştirdiğiniz mumlar, ortamı yumuşatıp, göz yormadan aydınlatma sağlayacaktır.

Sevdiğiniz çiçeği banyoda güzel bir yere koyabilirsiniz. Mekanın ferahlığı engellememek için fazla çiçek kullanmamanız önerilir. Paspas veya kilim seçerken, yumuşak ve tüylü olmasına özen gösterin.

Her şeyin huzur verici, soft ve doğal olması, banyonuzda keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Duş alırken, farklı fonksiyonlardaki duş başlığı sayesinde, istediğiniz miktarda ve şekilde sudan faydalanabilirsiniz.

Banyonuzda, ahşap veya açık renklerde eşyalar kullanmanız, oluşturmaya çalıştığınız konsept için daha uygun olacaktır.

Banyolar için özel tasarlanan, küvet kenarlarına tutturabileceğiniz tepsiler;  t-light gibi romantik aksesuarlar kullanabilirsiniz. Banyonuzda kullanabileceğiniz kokulu mumlar aynı zamanda ortamı yumuşatır.

Spa sonrası için küvetin yanına tüylü ve yumuşak bir paspas koyabilirsiniz.

Evde spa

Evde Hidromasaj

Hidromasajlı bir küvetiniz varsa spa keyfiniz daha da uzun sürebilir. Su ve hava masajı gibi iki farklı masaj yöntemi sunar.

Hidromesajlı kuvvetlerde su ısısının ortalama 37 C olmasına özen gösterin. 30 – 35 C’deki su uyarıcı niteliğini taşır. 35 – 37 C arasındaki su dinlendirirken, 38 C’deki su ise, gevşetici özellik taşır. Hidromasaj sırasında küvetin içine banyo köpüğü koymamalısınız.

Evde spa

Evde Ayak Banyosu

Papatya Çayı Ayak Banyosu

  • 4 poşet papatya çayı
  • 1 tutam kurutulmuş maydanoz
  • 4 damla esans yağı

Yayvan, ahşap bir kaba bir sürahi dolusu çok sıcak su doldurun. Malzemeleri sıcak suyun içinde 10 dakika kadar bekletin. Su sıcaklığını kontrol ederek, tercih ettiğiniz ısıya geldiğinde, ayaklarınızı batırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu