Evde tadilat için uygun zamanlar

Evinizde tadilat yapmayı düşünüyorsunuz. Neleri değiştireceğinize karar verdikten sonra, sıra zamanını belirlemeye geldi.

Tadilat için tarih belirlerken, belirleyeceğiniz tarihin mümkün oldukça esnek olmasına dikkat edin. Ustanın geç gelmesi, malzemenin beklenmesi ya da boya yapılacaksa, yağmur yağması gibi elde olmayan nedenlerden dolayı belirlediğiniz tarih sarkabilir.

Yaptıracağınız işe göre, esnek bir tarih belirlemeniz sizinde zor durumda kalmanızı önler. Ayrıca plan yaparken, yaptıracağınız tadilatın içinde bulunduğunuz zamana uygun olup olmadığını da göz ardı etmeyin. Her tadilat her mevsim yapılmaz, yapılsa da iyi bir sonuç vermez.
Mevsimine göre tadilat

Çatı bakımı yaptırmaya karar verdiyseniz, dikkat etmeniz gereken ilk şey havadır. Çatı tadilatı için havanın kesinlikle yağmursuz olması gerekiyor. Çatı bakımı için yaz ayları uygun zamanlardır. Dış cephe boyası ve mantolama içinde yine en uygun zaman yaz ayarıdır.
Boya için, ilkbahar ve sonbahar en uygun zamanlardır. Eğer evinizi boyatmayı düşünüyorsanız, mevsim geçişlerini bekleyin.

Kalorifer peteği, elektrik ve su borusu gibi tesisat işlerinin de kış ayına girilmeden yapılması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu